Kadıköy Tiyatro Festivali yıldızlarla veda ediyor
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Tiyatro Festivali yıldızlarla veda ediyor

Kadıköy Tiyatro Festivali yıldızlarla veda ediyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. kez düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyiciyle buluştu. Her akşam yaklaşık 1.500 kişinin katıldığı ve bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişinin izlediği festival, 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor.

Son haftasına giren Tiyatro Festivali’nde, önümüzdeki günlerde sezon boyunca kapalı gişe oynayan oyunlar tiyatro severler ile buluşacak. 16 Ağustos Çarşamba günü, ünlü tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu’nun “Usta ve Çırak” isimli oyunu sahne alacak. Uygur Sanat Tiyatrosu ise, 17 Ağustos Perşembe akşamı “Akizadeler – Bir Tatlı Huzur” isimli oyunla Özgürlük Parkı Sahnesi’nde olacak. Nejat Uygur’un yazdığı ve Süha Uygur’un yönettiği oyun, İstanbul’un köklü ve önemli ailelerinden biri olan Akizadelerin hayatını konu alıyor.

Tiyatro Festivali

GENCO ERKAL İLE FESTİVALE VEDA…

Tiyatro Festivali, Nazım Hikmet’in yaşamından kesitlerin ozanın şiirleriyle anlatıldığı, Genco Erkal tarafından uyarlanan “Yaşamaya Dair” oyunu ile veda edecek. Beş yılda 260 kez kapalı gişe oynayan oyunda Tülay Günal ve Genco Erkal, 18 Ağustos Cuma günü Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda izleyici karşısına çıkacak.

kadıköy belediye başkanı aykurt nuhoğlu

AYKURT NUHOĞLU: TİYATRO HAYATTIR…

Tiyatro Festivali’ne dair konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, tiyatro severlerin sezonda izleyemediği bazı oyunları yıldızlar altında izlemeye katkı sunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek; “Ben de sezonda izleme fırsatı bulamadığım bazı oyunları festivalde izledim. Festivale ilgi her geçen yıl artıyor ve bu bizi çok mutlu ediyor. Sanata, edebiyata, tiyatroya ilginin artmasını çok önemli buluyorum. Tiyatro hayattır, inattır. Sanat ve tiyatro ile hayata, ideallerimize tutunacağız. Sahne alan tüm oyuncularımıza ve tiyatro sahnelerine teşekkür ediyorum.  Önümüzdeki yıl yine sezonun en iyi oyunları ile Özgürlük Parkı’nda olacağız” açıklamasında bulundu.

Kadıköy Tiyatro Festivali kapsamında Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da sahnelenen oyunların ücretsiz davetiyelerini, Kadıköy Belediyesi’nin kültür merkezlerindeki gişelerden alabilirsiniz…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir