2. Kadıköy Tiyatro Şenliği başlıyor
 Cenay Toprakkaya

2. Kadıköy Tiyatro Şenliği başlıyor

2. Kadıköy Tiyatro Şenliği başlıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de yerleşik bir sahnesi olan veya oyunlarını ağırlıklı olarak Kadıköy seyircisiyle buluşturan tiyatro grupları tarafından kurulan Kadıköy Tiyatroları Platformu, yeni sezona hazırlanıyor. Platform, bu yıl da sezon açılışını Kadıköy Tiyatro Şenliği ile yapacak.

Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği Tiyatro Şenliği, 1-15 Ekim tarihleri arasında Kadıköy’deki tiyatrolarda gerçekleşecek. “Sezon Uzun Şenlik Kısa” temasını taşıyan etkinlik kapsamında, 15 gün boyunca 16 sahnede 24 oyun sahnelenecek.

ŞENLİKTE ÇOCUKLAR DA UNUTULMADI…

2. Kadıköy Tiyatro Şenliği kapsamında Tiyatro Fil’in “Clean Clean With Green” adlı çocuk oyunu, 14 Ekim Cumartesi saat 13.00’te Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Mimbaz Tiyatro da “Fısıltı Odası” adlı çocuk oyununu 15 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Koşuyolu’ndaki Pitiyatro’da çocuk izleyicilerle buluşturacak.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI YAPILACAK…

Şenlik kapsamında atölye çalışmaları de yapılacak. 9 Ekim Pazartesi, 11 Ekim Çarşamba ve 12 Ekim Perşembe günleri saat 19.00’da Kadıköy Theatron’da “Oyunculuğun İnşası” adlı atölye yapılacak. 9 Ekim Pazartesi saat 19.30’da Altkat Sanat Tiyatrosu’nda “Reji Sanatı”, 14 Ekim Cumartesi saat 11.00’de Pitiyatro’da ise “Pantomim ve Performans Sanatı” atölyesi olacak.

SEZON UZUN, ŞENLİK KISA! ACELE EDİN, KOLTUKLARINIZA YERLEŞİN…

Platform sözcüleri, geçen yıl ilki yapılan Kadıköy Tiyatro Şenliği’nin güzel ve coşkulu geçtiğini anımsatarak; “Biz Kadıköylü tiyatrolar, harıl harıl hem oyunlarımızın hem de şenliğin iyi geçmesi için çalışırken, sizlerin coşkusuna ihtiyacımız var! Gelin ikincisini düzenlediğimiz şenliği birlikte gelenekselleştirelim. Sezonu coşkuyla, alkışla, neşeyle açalım. Sezon uzun, şenlik kısa! Acele edin, koltuklarınıza yerleşin!” çağrısı yaptı. Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan, tüm oyunların biletlerinin sabit fiyat olarak 25 TL olduğu 2. Kadıköy Tiyatro Şenliği’nin programı için; www.kadikoytiyatrolari.com

Kadıköy Tiyatro Şenliği

“Sezon Uzun Şenlik Kısa” temasını taşıyan 2. Kadıköy Tiyatro Şenliği kapsamında, 15 gün boyunca 16 sahnede 24 oyun sahnelenecek…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir