Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de 19 Mayıs coşkusu

Kadıköy’de 19 Mayıs coşkusu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla dopdolu bir program hazırladı. “19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni” adlı kutlamalar kapsamında Bisiklet Turu, Pop Orkestrası, DJ Performansı, Ata’ya Saygı Gençlik Dalışı, Kaykay Festivali ve daha birçok etkinlik gerçekleştirilecek. 19 Mayıs akşamı kutlamaların müzikli bölümünde ise saat 19.30’da Özge Fışkın, 21.00’de Manga sahne alacak.

GENÇLİK VE SPOR ŞÖLENİ…

Kadıköy Belediyesi’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni 2017 temalı kutlamaları, Kalamış Atatürk Parkı’nda saat 10.45’te Harman Folklor Kulübü’nün halk oyunları gösterisiyle başlayacak. Dileyenler DJ eşliğinde müziklerle salto, trambolin, şut becerisi, balon futbolu oynama ve kurulacak olan tırmanma duvarında tırmanma yapabilecek.

19 Mayıs

BİSİKLET TURU…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Bisiklet Turu da düzenlenecek. Yaklaşık 12 kilometrelik parkurdan oluşan tur,  saat 11.00’de Kalamış Atatürk Parkı’ndan başlayacak ve 13.00’te Kalamış Atatürk Parkı’nda tamamlanacak.

ATA’YA SAYGI GENÇLİK DALIŞI…

Derinlere Saygı Dalış Topluluğu, Marmara Üniversitesi Su Altı Topluluğu ve Koç Üniversitesi Su Altı Topluluğu, saat 11.30’da “ATA’ya Saygı Gençlik Dalışı” gerçekleştirecek. Saat 12.00’de Aikido ve Judo Gösterileri, ardından Kaykay Yarışması düzenlenecek. Ayrıca saat 13.00’te Piri Reis Üniversitesi Bando Takımı’nın gösterisiyle saat 18.00’de Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Pop Orkestrası’nın gösterileri de programda yer alıyor.

GÖSTERİ MAÇLARI…

Kutlamaların en renkli bölümlerinden birkaçı da Rugby ve Lakros gösteri maçları olacak. Saat 13.00-14.00 arasında önce Kadıköy Bulls Kadın Rugby Takımı’nın, 14.00-15.00 arasında ise Kadıköy Bulls ve Bosphorus gösteri maçları var. 15.00-16.00 saatleri arasında da Türkiye Karması ile İstanbul Sultanlar arasında yapılacak olan Lakros gösteri maçı izlenebilir. Yaz gelince sahillerde keyifle oynanan frizbi de kutlama programında kendine yer buldu. Etkinlikler kapsamında saat 17.00’de Caddebostan Olympics Frizbi gösteri maçı oynanacak.

RİNG SEFERLERİ DÜZENLENECEK…

19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni’nde akşam 19.30’daki Özge Fışkın ve 21.00’deki Manga konserini izlemek isteyenler için Kadıköy Belediyesi, 17.00-19.00 saatleri arasında şölen alanına yarım saat arayla Haldun Taner Tiyatrosu, Söğütlüçeşme Metrobüs durağı, Bostancı Lunapark ve Göztepe SSK Hastanesi önünden ring seferleri düzenleyecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir