Kadıköy'de müzik dolu geceler başlıyor

????????????????????????????????????

 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de müzik dolu geceler başlıyor

Kadıköy’de müzik dolu geceler başlıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türk müzik dünyasına kazandırdığı sanatçılar ve müziğe yaptığı yatırımlarla sektöründe kendine özel bir yer edinen Ada Müzik, “Burada Müzik Var” ile 10 gün boyunca Kadıköylülere ve İstanbullulara unutamayacakları anlar yaşatacak. Yolu Ada Müzik ile kesişen sanatçıların konser ve özel projelerle yer alacağı etkinlikler, 28 Eylül-7 Ekim 2018 tarihleri arasında Moda Kayıkhane’de düzenlenecek. Kapsamı ve içeriği bakımından Türkiye’de tek mekanda ilk kez gerçekleştirilecek “Burada Müzik Var” Ada Müzik Günleri’nde ayrıca müzik ile ilgili oturumlar, söyleşiler, atölyeler ve sürpriz etkinlikler de organize edilecek.

İstanbullular, müzik dolu günlerde şarkıları dillerden düşmeyen sanatçıların vereceği konserlerle sonbahar akşamlarını keyifle geçirecek. Alternatif müzikten pop’a, rock’tan caz’a kadar geniş bir yelpazede herkesin müzik zevkine hitap edecek Ada Müzik sanatçıları, daha önce hiçbir yerde duyulmamış özel sound ve sahne performanslarıyla alışılmışın dışına çıkarak, şaşırtıcı sürprizler de yapacak.

SÜRPRİZ SANATÇILAR İLE MUHTEŞEM PERFORMANSLAR…

“Burada Müzik Var”, 28 Eylül’de Kolektif İstanbul, Grup Gündoğarken ve Birsen Tezer konserleriyle başlayacak. Birsen Tezer, sahnesinin bir bölümüne Aylin Aslım’ı; Grup Gündoğarken ise Vasiliki Papageorgiou ve Ezgi Aktan’ı konuk alacak. Her gün üç farklı sahne performansının müzik tutkunlarıyla buluşacağı bu özel günlerde Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Barlas Tan Özemek, Bora Öztoprak, Bulutsuzluk Özlemi, Burcu Tatlıses, Bülent Ortaçgil, Çiğdem Erken, Emre Tankal Quartet, Gürol Ağırbaş, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur, Kesmeşeker, Mehmet Güreli, Moğollar, Mor ve Ötesi, Mozaik, Nekropsi, Senem Demircioğlu & İklim Tamkan, Şenay Lambaoğlu, Yeni Türkü ve Zuhal Olcay ile birlikte sürpriz sanatçılar da sahne alacak.

BİRBİRİNDEN EĞLENCELİ PROGRAMLAR…

Çiğdem Erken, “Kız Kafası Şarkılar” başlıklı programında Fırat Tanış ve Halil Sezai ile birlikte olacak. Bora Öztoprak, oyuncu Devrim Yakut ile farklı ve eğlenceli bir programı sahneye taşıyacak. Gürol Ağırbaş, “Bas Şarkıları-3” albümünde birlikte olduğu yorumcular Birsen Tezer, Gaye Biçer, Güvenç Dağüstün, Hüsnü Arkan ve Jehan Barbur ile aynı sahneyi paylaşacak. Barlas Tan Özemek, yayınlanacak ilk albümünün lansman konseri olacak performansını Bartu Küçükçağlayan, Gaye Su Akyol ve Özge Fışkın ile birlikte gerçekleştirecek. “Burada Müzik Var” ayrıca, Mozaik grubunun 1992’deki son konserinden sonraki ilk sahnesine ve Nekropsi grubunun uzun bir aradan sonraki ilk performanslarına tanık olma fırsatı sunacak.

FİNAL FAZIL SAY İLE…

“Burada Müzik Var” Ada Müzik Günleri’nin 7 Ekim tarihindeki final gecesinde ise sahnede Fazıl Say olacak. Sanatçı, “İlk Şarkılar ve Güz Şarkıları” repertuvarını içeren programda Serenad Bağcan, Güvenç Dağüstün ve Ece Dağıstan ile birlikte Moda sahilinden tüm İstanbul’u müzik ile kucaklayacak.

Ada Müzik

SADECE KONSER YOK…

Yalnızca konserlerle sınırlı kalmayacak etkinliklerde müziğe yön veren sanatçılar, iş insanları ve müzik yazarlarının katılımıyla Türkiye’de ve dünyada müzik endüstrisinin gittiği yer, ekonomide müziğin yeri, yeni müzik mecraları gibi konu başlıklarıyla oturum ve söyleşiler de gerçekleştirilecek. “Burada Müzik Var” Ada Müzik Günleri etkinlikleri için biletler, biletix.com ve etkinlik günleri kapı girişlerinden temin edilebilecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir