Kadıköy'de Ataol Behramoğlu rüzgarı
 Deniz İhsan Taşdelen

Kadıköy’de Ataol Behramoğlu rüzgarı

Kadıköy’de Ataol Behramoğlu rüzgarı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Caddebostan Kültür Merkezi muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaparak, usta şair Ataol Behramoğlu ve sanatçı dostlarını aynı sahnede buluşturdu. Behramoğlu’nun yeni kitabı Ne Çok Hain’de yer alan şiirler; Genco Erkal, Rutkay Aziz, Meltem Cumbul, Levent Üzümcü ve Tuna Kiremitçi tarafından seslendirildi. Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz’ın da katılımıyla, etkinlik duygusal anlara sahne oldu.

Türk edebiyatının önemli şairlerinden Ataol Behramoğlu, toplumsal içerikli şiirlerini, aralarında en çok yankı uyandırmış olanlardan birinin ismiyle, “Ne Çok Hain” adı altında topladı. Behramoğlu’nun son yıllarda yazdığı şiirlerden yapılmış seçmelerin yer aldığı kitapta, Gezi’den Adalet Yürüyüşü’ne Türkiye gündemine damgasını vuran toplumsal olaylar yer alıyor.

SANATÇI DOSTLARI VE OKURLARI YALNIZ BIRAKMADI…

Kadıköy Belediyesi, Ataol Behramoğlu’nun yeni kitabının tanıtımı için sanatçı dostlarının katılımıyla özel bir etkinlik düzenledi. Caddebostan Kültür Merkezi’nde 6 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen ve yoğun ilgi gören etkinliğe, şairin sanatçı dostları ve okurları katılım gösterdi.

ALKIŞLAR CKM’Yİ İNLETTİ…

Programın sunuculuğunu Meltem Cumbul ve Levent Üzümcü üstlenirken; Behramoğlu’nun şiirleri Genco Erkal, Rutkay Aziz, Tuna Kiremitçi, Sanatçılar Yürüyor Platformu, Orhan Aydın, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu tarafından okundu. Ataol Behramoğlu‘nun şiirlerine piyanosuyla Selçuk Korku, gitarıyla Haluk Çetin eşlik etti. Behramoğlu, etkinlik sonunda tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Ne Çok Hain” adlı son kitabından bir şiir okudu.

Ataol Behramoğlu 

Ataol Behramoğlu

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir