Kadıköy'de Bahara Merhaba Şenliği
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de Bahara Merhaba Şenliği

Kadıköy’de Bahara Merhaba Şenliği
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, baharın simgesi Hıdırellez’i “Bahara Merhaba” şenliğiyle karşılıyor. 5 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek şenlik kapsamında Koru Parkı’nın açılışı yapılacak, Kalamış Parkı’nda ise Hıdırellez Şenliği düzenlenecek. 10 parkta da eş zamanlı olarak Hıdırellez’in simgelerinden olan gül fidanı dağıtılacak.

Dört yıl içinde ilçeye 48 bin metrekarelik yeşil alan kazandıran Kadıköy Belediyesi, parklarda yapacağı şenlikle “Bahara Merhaba” diyor. Sahrayıcedit Mahallesi’nde yer alan yaklaşık 8 bin metrekarelik Koru Parkı’nda 5 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek müzik dinletisinin ardından, akşam saatlerinde de Kalamış Parkı’nda Hıdırellez Şenliği gerçekleşecek. Kadıköy Kent Konseyi ve sivil toplum örgütlerinin stand açacağı Hıdırellez Şenliği, saat 17.00’de başlayacak. Grup Agaphia, Grup Medusa, Çocukların Roman Dansı, Erhan Demir, Hakan Ergün, Hıdırellez Potpori Grubu ve Ahmet Beyler’in sahne alacağı şenliğe herkes davetli.

10 PARKTA GÜL FİDANI DAĞITILACAK…

Saat 14.00’de başlayacak şenlikte gül fidanı dağıtılacak parklar şöyle: Merdivenköy Parkı, Kalamış Parkı, Koşuyolu Parkı, Yaşam Parkı, Moda Parkı, Leylak Parkı, Milli Hakimiyet Parkı, 19 Mayıs Parkı, Kriton Curi Parkı, Barış Parkı.

“YEŞİL ALAN İHTİYACI, KENTLERDE EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİ”

Koru Parkı’nın açılışı ile yapılacak “Bahara Merhaba” şenliğine ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yaşam alanlarının arttırılmasının temel hedefleri arasında olduğunu belirterek; “Biz insanların sağlık, eğitim ve yeşil alan ihtiyaçlarını karşılamakla sorumluyuz. Yeşil alan ihtiyacı, kentlerde en büyük sorunlardan biri. Yerel yönetimler olarak yeşil alanların sayısını artırmak bizim temel görevimiz. Kadıköy’de göreve geldiğimiz günden beri bu alanların sayısını arttırmaya çalıştık. Kamuya terk edilmiş tüm alanları yeşil alan olarak yeniden düzenledik. Bulabildiğimiz her alanı kamunun yararı için düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

13 YENİ PARK İÇİNDE “AFET EĞİTİM PARKI” DA VAR…

Kadıköy Belediyesi, ilçeye 4 yıl içinde 48 bin 100 metrekare yeşil alan kazandırdı. Her bireyin olası afetleri, afet esnasında yapılması gerekenleri ve afet öncesinde alınabilecek önlemleri çeşitli simülasyonların da yardımıyla öğrenme ve tecrübe etmesine imkan sağlayarak, Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı olmak üzere 13 yeni park yapan belediye, atıl bölgeleri yeşil alan haline getirmeye devam ediyor.

Bahara Merhaba

Bunu paylaş:
  • 303
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir