Kadıköy’de Çevre Günü kutlaması…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de Çevre Günü kutlaması…

Kadıköy’de Çevre Günü kutlaması…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü, Özgürlük Parkı’nda Çevre Şenliği ile kutladı.

Çeşitli ilkokulların öğrencilerini ve çevre koruması ile ilgili çalışma yapan Sivil Toplum Kuruluşlarının da katıldığı Çevre Günü kutlamasının açılış konuşmasını, Kadıköy Belediyesi Çevre Kontrol Müdürü Şule Yardım yaptı. Yardım, Kadıköy Belediyesi’nin çocuklara daha temiz bir çevre bırakmak için çalışmalar yaptığını hatırlatarak, çocuklardan bunlara destek vermelerini ve katkı sağlamalarını istedi.
 
 
Özgürlük Parkı Piknik Alanı’nda, çimler üzerinde yapılan Çevre Günü etkinliklerinde, ilk olarak Çevko’nun desteğiyle FYM Özel Tiyatro Grubu “Çevreci Kedi Çevki” adlı oyunu oynadı. Ambalaj atıklarının, çöpe atılacak atıklar olmadığı bilincini aşılayan oyuna çocuklar büyük ilgi gösterdi. Simay Bodur yönetiminde, Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri bünyesinde çalışmaları sürdüren çocuklardan oluşan pantomim gösterisi de beğeni ile izlendi.
 
Kutlama, öğrenciler arasında düzenlenen çeşitli yarışmalar ile devam etti. Çocuklar, çimler üzerinde yapılan çuval yarışı ve mandal toplama yarışında hem keyifli anlar yaşadılar, hem de Özgürlük Parkı’nda piknik yaparak doğanın tadını çıkardılar.
 
KADIKÖYLÜ ÇOCUKLARIN “ÇEVRECİ ÇUVAL” YARIŞI…
 
Kadıköy Belediyesi’nin 1 Mart’ta uygulamaya koyduğu “Plastik Torbaya Hayır” kampanyası çerçevesinde hazırlanan çevre dostu bez çuvalların içine girerek yarışan minikler, hem çevreye dikkat çektiler, hem de gönüllerince eğlendiler.
 
 
ÇEVRE ÖDÜLLERİ DE DAĞITILDI…
 
Kadıköy Belediyesi, Çevko ve Kadıköy Gönüllüleri Sanat Atölyeleri’nin ortaklaşa düzenlediği Çevre Günü kutlamalarında, yaptıkları çalışmalarla çevreye katkı sunan kişi ve kurumlara da ödüller dağıtıldı. Kadıköy ilçe sınırları içinde en çok ambalaj atığı toplayan Göztepe İlköğretim Okulu, Erenköy İlköğretim Okulu, Baytur Konutları, Hukukçular Sitesi, Reşat Paşa Koru Sitesi ödüllerini, Çevre Müdürü Şule Yardım’ın elinden aldı.
 
Kadıköy’de en çok atık pil toplayarak birinci olan İstek Vakfı Acıbadem İlköğretim Okulu, ikinci olan İkbaliye İlköğretim Okulu ile üçüncü olan Özel Irmak İlköğretim Okulu öğrencileri de ödüllerini aldılar.
 
Zühtüpaşa Mahalle Muhtarı Harika Develioğlu da, atık yağ toplanması konusundaki çalışmalarından dolayı ödüllendirilirken; Kriton Curi Gönüllü Evi, atık yağ toplama çalışmalarıyla ödüle layık görüldü. Öte yandan; Bostancı Gönüllüleri de, Gönüllü Evi’ndeki “Çevre Dostu Torba Atölye” çalışmaları nedeniyle ödüllendirildi.
 
Çevre Günü kutlamasına destek veren Çevko, Acıbadem Carrefour-Sa, GreenCat ve Aksoy Plastik’e de katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir