Kadıköy'de Cumhuriyet coşkusu
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de Cumhuriyet coşkusu

Kadıköy’de Cumhuriyet coşkusu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümünde Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram coşkusunu Kadıköy sokaklarına taşıyacak. 20 Ekim’de bayrak dağıtımı ve bando ile başlayan etkinlikler, 27 Ekim Cumartesi akşamı Mehmet Erdem konseriyle devam edecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının en görkemlisi ise, her zamanki gibi 29 Ekim’de Bağdat Caddesi’nde yapılacak yürüyüş olacak.

CUMHURİYET BANDOSU HER YERDE…

Cumhuriyet Bandosu, bu yıl da tüm hafta boyunca Kadıköy’ün çeşitli noktalarında bayram coşkusunu yaşatacak. 20 Ekim Cumartesi saat 14:00’te Altıyol’da başlayan bando şöleni; bir hafta boyunca Osmanağa, Caferağa, Suadiye, Caddebostan, Hasanpaşa, Koşuyolu, Acıbadem, Merdivenköy, Dumlupınar, Zühtüpaşa Mahallesi gibi pek çok noktada marşlarıyla bayram coşkusunu yaşatacak. 22 Ekim Pazartesi saat 10.00’da ise, Kadıköy İskele Meydanı Atatürk Anıtı’nda meşale yakma töreni yapılacak.

CUMHURİYET KONSERİ’NİN KONUĞU MEHMET ERDEM…

Bu yılki Cumhuriyet Konseri’nin konuğu, Altın Portakal’da “En İyi Film Müziği” ödülüne layık görülen müzisyen Mehmet Erdem olacak. Kadıköy Oda Orkestrası’nın vereceği konserle başlayacak gece, 27 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kadıköy Belediye Binası bahçesinde gerçekleşecek. Konser ve diğer tüm etkinlikler, herkesin katılımına açık olacak.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ YÜZBİNLERİ BULUŞTURACAK…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını ise, her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağdat Caddesi’ndeki “Cumhuriyet Yürüyüşü” oluşturuyor. Yüzbinler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 29 Ekim Pazartesi akşamı Bağdat Caddesi’nde buluşacak. Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü, her zaman olduğu gibi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak.

Cumhuriyet

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir