Kadıköy'de Cumhuriyet meşalesi yakıldı
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de Cumhuriyet meşalesi yakıldı

Kadıköy’de Cumhuriyet meşalesi yakıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümü kutlamaları kapsamında Kadıköy’de meşale yakma töreni gerçekleştirildi. Kadıköy İskele Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan’ın yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Kadıköy’deki okulların katıldığı törene, Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Bandosu da marşları ile renk kattı. Öğrenciler, marşlara bayraklarıyla eşlik etti.

Cumhuriyet’in aydınlık ışığını temsil eden meşaleyi öğrencilerle birlikte yakan Başkan Aykurt Nuhoğlu; “Cumhuriyet kolay kurulmadı. Geçen 95 yıllık süre içerisinde 80 milyonluk bir ülke olduk. Hep beraber bu gücü geleceğe taşımak bizim elimizde. Cumhuriyet’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük değerlerini, düşünce zenginliğini hiçbir zaman unutmayacağız. Hep birlikte aydınlık bir Türkiye için geleceğe yürüyeceğiz” dedi.

KADIKÖY’ÜN MAHALLELERİNDE BANDO COŞKUSU…

Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Bandosu ile hafta boyunca Kadıköy’ün sokaklarında olacak. Hafta sonunda Bahariye ve Bağdat Caddesi’nde yapılan bayrak dağıtımı ve bando ile başlayan etkinlikler; Osmanağa, Caferağa, Suadiye, Caddebostan, Hasanpaşa, Koşuyolu, Acıbadem, Merdivenköy, Dumlupınar, Zühtüpaşa Mahallesi gibi pek çok noktada devam edecek.

Cumhuriyet

BAĞDAT CADDESİ’NDE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ…

Kadıköy Belediyesi, etkinliklerine 27 Ekim Cumartesi akşamı saat 20:00’de Kadıköy Belediyesi Binası bahçesinde Oda Orkestrası konserinin ardından sahne alacak Mehmet Erdem konseriyle devam edecek. 29 Ekim kutlamalarının doruk noktasını ise, her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağdat Caddesi’ndeki “Cumhuriyet Yürüyüşü” oluşturuyor. Yüzbinler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 29 Ekim Pazartesi akşamı Bağdat Caddesi’nde buluşacak. Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü, her zaman olduğu gibi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir