Kadıköy'de yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası...

Kadıköy’de Ekrem İmamoğlu izdihamı

Yazar: Cenay Toprakkaya

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş ve Üsküdar’ın ardından Kadıköy’de de incelemelerde bulundu. Kadıköy Meydanı için çok hızlı somut plan hazırlamaları gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, çalışma yapılması öngörülen alanları kağıda döktü. Kentin sorunlarına çözüm üretmek için kolları sıvayan Başkan İmamoğlu, Kadıköy’de karşılaştığı iki genç kızın taleplerini de göz ardı etmeyerek; engelli Yeşim Şahin’in “iş”, 16 yaşındaki Selen Ağacık’ın da “Zülfü Livaneli ile tanışma” taleplerinin yerine getirilmesi için her iki genç kızın iletişim bilgilerini aldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş metro ve Üsküdar’da meydan düzenleme şantiyelerinde yaptığı incelemelerin bir benzerini, Kadıköy’de gerçekleştirdi. İmamoğlu’nu Kadıköy Meydanı’nda gören vatandaşlar, bir anda etrafını kuşattı. Yüzlerce vatandaş Ekrem İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için yarışırken, seçim kampanyası boyunca görülen yoğun ilginin benzeri sahneler yaşandı. Bu sırada bir vatandaşın İmamoğlu’na “İstanbul’a çok yakışıyorsun başkanım” şeklinde seslenmesi dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu

İKİ GENÇ KIZIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ…

Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyet, zorlukla da olsa Kadıköy Meydanı’ndaki İBB Zabıta Karakolu’na ulaştı. İmamoğlu, yaşanan izdihamda kendisine ulaşmaya çalışan engelli Yeşim Şahin ve annesini de karakol noktasına aldırdı. “Özel durumu olan gençlerimizin iş imkânına kavuşması için çalışacağız” diyen Başkan Ekrem İmamoğlu, yardımcılarına genç kızın iletişim bilgilerini aldırdı. İmamoğlu, seçim kampanyası sırasında Bağcılar’da tanıştığı ve meydan gezisi sırasında Kadıköy’de de karşılaştığı 16 yaşındaki Selen Ağacık’la da ilginç bir diyalog yaşayarak; karakol noktasına gelen Ağacık’a “Zülfü Livaneli ile tanışmak istiyordun. Yakında kendisiyle görüşeceğiz ve senin talebini ona ileteceğim” dedi.

Ekrem imamoğlu
“ÇOK HIZLI SOMUT PLAN HAZIRLAMAMIZ LAZIM”

Her iki genç kızla yaşadığı diyalogun ardından bölgenin bir planını isteyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Proje ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Murat Kalkanlı’dan Kadıköy Meydanı’yla ilgili bilgiler aldı. Kalkanlı’yı dinleyen İmamoğlu, daha sonra kalemi eline alarak, Kadıköy ve yakın çevresiyle ilgili yapılması gerekenleri kağıda döktü. Önceki yönetimin Kadıköy ve çevresiyle ilgili mevcut bir projesi olmadığını belirten Ekrem İmamoğlu; “Çok hızlı somut plan hazırlamamız lazım. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da Rıhtım’daki binaların siluetine dikkat çekmişti yakınlarda. Haklı… 32-33 yıldır aynı siluet ve binalar bakımsız halde. Tüm meydanlarda çok iş var ama buradaki iş daha fazla. Proje ayağını iyi yönetmemiz, bütünün parçası haline getirmemiz lazım” dedi. İmamoğlu, bayramda görev yapan zabıta memurlarıyla bayramlaşıp, vatandaşların yoğun ilgisi altında Kadıköy’den ayrıldı.

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et