Kadıköy'de Hıdırellez coşkusu
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de Hıdırellez coşkusu

Kadıköy’de Hıdırellez coşkusu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylüler, Hıdırellez’i coşkulu bir şenlikle karşıladı. “Bahara Merhaba” şenliği kapsamında Sahrayıcedit Mahallesi’nde bulunan Koru Parkı’nın açılışı yapıldı, parklarda gül fidanları dağıtıldı, Kalamış Parkı’nda düzenlenen Hıdırellez Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Dört yıl içinde 48 bin metrekarelik alanı yeşil alan haline getiren ve 13 parkı hizmete açan Kadıköy Belediyesi, Sahrayıcedit Mahallesi’nde yer alan Koru Parkı’nın açılışı ile “Bahara Merhaba” dedi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda Kadıköylü açılışa katılım gösterdi. Gül fidanlarının dağıtıldığı etkinlikte, vatandaşlar müzik dinletisine dansla eşlik etti.

Hıdırellez

AYKURT NUHOĞLU: DAHA ÇOK YEŞİL ALANA İHTİYACIMIZ VAR…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Koru Parkı’nın yapımı sürecinde vatandaşlarla birlikte hareket ettiklerini belirterek; “Dört yıl önce bu parka geldiğimizde, şu anda yemyeşil olan bu alan düzensizdi, kötüydü. Kadıköylülerle, burada yaşayanlarla ne yapabileceğimizi konuştuk. Önce endişe ettiler, bir müddet sonra konuşup birbirimizi dinleyince, herkesin ortak kararıyla bu parkı mahallelilerimize açtık. Daha çok yeşil alana, spor alanına, sanat alanına, tiyatroya ve müzeye ihtiyacımız var. Kentin daha hareketli olmasını sağlayacak, bize enerji verecek faaliyetlere ihtiyacımız var. Yerel yönetimler olarak yaşamlarınızın her alanında yanında olmalıyız. Hep beraber karar vererek, geleceği tasarlamalıyız” dedi.

10 PARKTA GÜL DAĞITILDI…

“Bahara Merhaba” şenliği kapsamında 10 parkta eş zamanlı olarak gül fidanı dağıtımı yapıldı. Koru Parkı, Merdivenköy Parkı, Koşuyolu Parkı, Yaşam Parkı, Moda Parkı, Leylak Parkı, Milli Hakimiyet Parkı, 19 Mayıs Parkı, Kriton Curi Parkı, Barış Parkı’nda güllerle karşılanan Kadıköylüler, neşeli dakikalar yaşadı.

KALAMIŞ’TA COŞKU DORUĞA ÇIKTI…

Kalamış Parkı’nda ise Hıdırellez, büyük bir coşkuyla kutlandı. Kadıköy Kent Konseyi Tarihi Kültürel Miras ve Kent Belleği Çalışma Grubu ile sivil toplum örgütlerinin stant açtığı şenliğe, Kadıköylüler yoğun ilgi gösterdi. Grup Agaphia, Grup Medusa, Erhan Demir, Hakan Ergün, Hıdırellez Potpori Grubu ve Ahmet Beyler’in sahne aldığı Hıdırellez Şenliği’nde; Sandık Folklor Grubu horonla, Selhan Bedirhanlı Roman Grubu ise danslarıyla izleyenleri coşturdu.

Bunu paylaş:
  • 158
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir