Kadıköy'de istihdam için büyük adım
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de istihdam için büyük adım

Kadıköy’de istihdam için büyük adım
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, düzenlediği “Meslek Edindirme” eğitimleriyle bireylerin meslek sahibi olup istihdam edilebilmelerini amaçlıyor. Belediyenin Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Kuşdili, Şaşkınbakkal, Hasanpaşa ve Koşuyolu Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezlerinde “Kişisel Gelişim”, “Meslek Edindirme” ve “Hobi” eğitimlerine katılanların yıl boyunca binbir emekle hazırladığı eserlerin yıl sonu sergisi yapıldı.

Açılışta konuşan Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Bahar Yalçın; “Bizim için yaşam boyu öğrenme programları çok önemli. Her yaşta ve her kesimden bireyi, sürekli olarak üretime teşvik etmek istiyoruz. Ürettiğimiz zaman sosyalleşiyoruz, daha zinde oluyoruz ve paylaşıyoruz” dedi. Üretilen ürünlerin satışı için de proje ürettiklerini, önümüzdeki dönemde kooperatif aracılığıyla ürünlerin satışının gerçekleşeceğini belirten Yalçın, Kadıköy Belediyesi’nin yeni iş birliktelikleri yapacağını söyledi.

istihdam

İŞKUR ORTAKLI MESLEK EDİNDİRME KURSLARI…

Kadıköy Belediyesi, ilçedeki dört Sosyal Hizmet Merkezi’nde meslek edindirme başta olmak üzere isteyenler için kişisel gelişim ve hobi eğitimleri veriyor. İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yapılan protokol çerçevesinde düzenlenen kurslar arasında bilgisayar, grafik tasarım, grafik animasyon, web tasarımı, biçki dikiş, makine nakış, aşçılık, pastacılık, çikolata kursu, cilt bakımı ve makyaj, masaj teknikleri gibi 45 farklı kurs yer alıyor.

BİR YILDA 1.602 KİŞİ FAYDALANDI…

İşaret dili, diksiyon, İngilizce, Fransızca, fotoğrafçılık, senaryo yazarlığı, drama gibi kursların da olduğu eğitim merkezlerinde, 60 yaş üstü Kadıköylüler için bilgisayar kursları da veriliyor. 45 ayrı branşta verilen kurslardan 2016 yılında 1.602 kişi ücretsiz faydalandı.

Kadıköy Belediyesi, ilçedeki dört Sosyal Hizmet Merkezi’nde düzenlediği “Meslek Edindirme” eğitimleriyle bireylerin meslek sahibi olup istihdam edilebilmelerini amaçlıyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir