Kadıköy'de kadınlar Mehmetçik için mantı açtı
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de kadınlar Mehmetçik için mantı açtı

Kadıköy’de kadınlar Mehmetçik için mantı açtı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de 200 kadının hazırladığı yaklaşık 1 ton mantı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla İstanbul Müftülüğü aracılığıyla Mehmetçiğe gönderildi.

Kadınların gece gündüz çalışarak bir haftada hazırladığı mantılar, Erenköy’de bir evde toplandı. Daha sonra kolilere konularak kamyona yüklenen mantılar, Gaziantep’in İslahiye ilçesine doğru yola çıktı. Burada yetkililere teslim edilecek olan mantılar Mehmetçiğe ulaştırılacak.

“DUALARIMIZ ASKERLERİMİZLE”

İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz’ın eşi Sabiha Yılmaz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada 200 kadının bir hafta boyunca gece gündüz çalışarak mantıları hazırladığını, bir tonun üzerinde mantı yapıldığını aktararak; “Mehmetçiğe dua ediyoruz. Duygularımızla, gönüllerimizle onların yanında olmak istiyoruz. Hiç olmazsa mantıyla dualarımızı gönderelim diye düşündük. Bizler gerekirse gidip orada da hizmet ederiz” ifadelerini kullandı.

“MAZLUM KITALAR BİZİ BEKLİYOR”

Gülay Aydemir de askerlere selam gönderdiklerini dile getirerek, şunları kaydetti: “Beklemesinler dedikleri zaman yüreğimiz parçalandı. Bizim sınırlarımız için gittiklerinin farkındayız. Mazlum kıtalar bizi bekliyor. Hepsi tek yürek bizimle beraber. Biz Nene Hatunlarız, ne zaman isterlerse Afrin’e gitmeye hazırız.”

“KALPLERİMİZ ONLARLA BERABER”

Rabia Hanağası ise askerler için dua ettiklerini belirterek; “Çok duygulanıyoruz. Bizler de onların sayesinde rahat uyuyabiliyoruz. Ama gönüllerimiz, kalplerimiz onlarla beraber. Allah yardımcıları olsun. Hayırlısıyla geri gelmeleri nasip olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Mehmetçik

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir