Kadıköy'de kiralık potansiyeli yükseldi
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de kiralık potansiyeli yükseldi

Kadıköy’de kiralık potansiyeli yükseldi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Emlak verilerine göre, Kadıköy’de kiralık daire aramalarında geçen yıla göre yüzde 12 artış yaşandı. Oturum için Ziverbey hattı tercih edilirken, aramalarda Bostancı Mahallesi öne çıkıyor. Yatırım yapmak isteyenlerin adresi ise Yeldeğirmeni…

Geleneksel yapının şehir merkezinde muhafaza edilebildiği sayılı ilçelerden biri olmasıyla talepte emeklileri de yakalayan Kadıköy’ü gençler açısından popüler yapan faktör, köklü eğitim kurumlarına yakınlığı ile birlikte kolay ulaşımı. Kadıköy’ün yükselen bu potansiyeliyle emlakçılar bölgede ilan sayısını artırıyor. Emlak verilerine göre, Kadıköy’de yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre kiralık daire aramasında yüzde 12 yükseliş var. Aynı dönemde kiralık daire ilanlarının yüzde 41, satılık daire ilanlarının ise yüzde 6 arttığı görülüyor. Kadıköy’ü en çok arayan yaş grubu yüzde 25 oranla 55 yaş ve üstü olurken, onu yüzde 21 oranla 25-34 yaş aralığı izliyor.

Kadıköy'de kiralık

OTURUMCU ZİVERBEY’DEN, YATIRIMCI YELDEĞİRMENİ’NDEN ALIYOR…

Verilere bakıldığında Kadıköy’de oturumcuya hitap eden kesimler, Fenerbahçe Stadyumu çevresi ile ‘Minibüs Yolu’ olarak adlandırılan Ziverbey hattı. Yatırımcı ise daha çok kiraya verme ya da al-sat yapma hedefinde Yeldeğirmeni ve Altıyol’u tercih ediyor. Çünkü Yeldeğirmeni ve üst kısmında satın alma bedelleri, hem çok daha uygun hem de kira getirisi bir hayli yüksek.

EN ÇOK ARANAN MAHALLELER BOSTANCI VE KOZYATAĞI…

Kadıköy’de en çok online aranan beş mahalle sırasıyla Bostancı, Kozyatağı, Göztepe, Acıbadem ve Suadiye. Bu bölgelerde kiralık daire ilan değer aralığı 1.950 ile 3.500 TL arasında değişirken, satılık daire ilan değerleri 710 bin ile 1.390 bin TL arasında. Önümüzdeki üç yıl içerisinde ise Kadıköy’ün en merkezli ve değerli noktasının, kentsel dönüşümle öne çıkan Fikirtepe olacağı öngörülüyor.

Kadıköy’de kiralık daire aramalarında geçen yıla göre yüzde 12 artış yaşandı. Oturum için Ziverbey hattı tercih edilirken, aramalarda Bostancı Mahallesi öne çıkıyor. Yatırım yapmak isteyenlerin adresi ise Yeldeğirmeni…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir