Kadıköy'de minibüsçü dehşeti!
 Haber Merkezi

Kadıköy’de minibüsçü dehşeti!

Kadıköy’de minibüsçü dehşeti!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de yolcu almak için aniden duran minibüse çarpmamak için ani fren yapan motosikletli çift Seren Okur ve Samet Yüksel, duruma tepki gösterince dört minibüs şoförü tarafından feci şekilde dövüldü. Yaşananları anlatan Seren Okur; “Muavin ve şoför beni minibüsün içine aldılar. Şoför bıçak çekti. Darp etmeye başladılar, tekmelediler, gücüm yetmedi. O an ölmeyi bekledim” dedi.

İddiaya göre motosikletle Maltepe’den yola çıkan Samet Yüksel (21) ve Seren Okur (20), Kadıköy Hasanpaşa minibüs yoluna geldiklerinde önlerinde ilerleyen bir minibüs aniden durdu. Bunun üzerine motosikleti kullanan Samet Yüksel, aniden firen yapmak zorunda kaldı. Minibüsten inen yayalara çarpmaktan son anda kurtulan Yüksel ve Okur, minibüs şoförüne tepki gösterdi.

Kadıköy'de minibüsçü dehşeti

FECİ ŞEKİLDE DAYAK YEDİLER…

Bunun üzerine minibüs sürücüsü ve yanındaki muavin, iddiaya göre motosikletli çifte küfrederek karşılık verdi. Yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Minibüs şoförü ve muavin, araçtan inerek motosikletli genci darp etmeye başladı. Bu sırada yoldan geçen iki minibüs sürücüsü de durarak motosikletli çifte saldırdı. Dört kişinin saldırısına uğrayan gençler, feci şekilde dayak yedi. Seren Okur, aldığı darbelerden dolayı olay yerinde baygınlık geçirdi. Minibüsçülerden şikayetçi olan Okur, yaşadığı feci anları şöyle anlattı:

KÜFÜRLER, TEKMELER HAVADA UÇUŞTU…

“Ya yolcuya çarpacaktık ya da minibüse çarpacaktık. Biz de korkudan ani firen yaptık. Benim motorum ama arkadaşım kullanıyordu. Arkadaşım ‘Burada durulur mu?’ dedi, karşı taraf kızmaya başladı. Gözleri dönmüş gibiydi. Ben de gidin diye uyarıda bulundum. Minibüstekiler küfür etmeye başladı. Daha sonra muavin aşağıya inip tekme savurmaya başladı. Arkadaşım motordan indi ve muavinle tartışmaya başladılar. Minibüsün arka tarafına geçtiler ve arkadaşımı dövmeye başladılar. Minibüsün şoförü bıçakla birlikte aşağıya indi. Etrafta seyirciler çoğaldı ama kimse yardım etmedi. Ben şoförü çekmeye çalıştım ama ayırmak için gücüm yetmedi. Şoför gözü dünmüş gibi motoru tekmeliyordu.”

BAYILTANA KADAR…

Kendisini bayılana kadar dövdüklerini söyleyen Seren Okur; “Bu sefer muavin ve şoför beni minibüsün içine aldılar. Şoför bıçak çekti. Darp etmeye başladılar, tekmelediler, gücüm yetmedi. Yerde kapandım bekledim. Motor ekipmanlarım vardı üzerimde, onlar beni korudu. Onlar olmasıydı şu an hastanede olurdum. En son arkadaşım beni minibüsten çıkarttı. Yerde baygınlık geçirdim. Başka minibüsten de şoförler gelmiş, 3-4 kişi beni dövmeye başlamış. Öbür minibüsten gelen bir kişi arkadaşımın kasıklarına vurmuş. Yerde ben bayılana kadar dövdüler. Ben bayılınca minibüse girip kaçtılar” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Kadıköy’de minibüsçü dehşeti!

 1. Ferhan Ayasbeyoğlu Şubat 27, 2018 at 9:25 pm

  Sayın Halkımıza,
  Türkiye Motosiklet Platformu Üyesi Dernek ve Kulüp Başkanlıklarına,
  Kartal Şoförler Odası Başkanlığına,
  İstanbul Minibüsçüler Odası Başkanlığına,

  26.02.2018 günü Kadıköy Hasanpaşa civarında meydana gelen üzücü olayda, Motosiklet sürücüsü bir kardeşimiz, trafikte hatalı olan minibüs şoförünü haklı olarak ikaz etmesi sonucunda 34 M 2786 plakalı minibüsün şoförü, muavini ve diğer 2 kişi tarafından dövülmek suretiyle darp edilmiştir.

  Olay kısa sürede duyulmuş ve tüm yurtta ve özellikle motosiklet camiasında üzüntüye ve öfkeye neden olmuştur. Yirmi yaşında genç bir bayan motosiklet kullanıcısının pervasızca 4 kişi tarafından darp edilmesi ve çevrede hiç kimsenin olayı önlemek adına müdahil olmaması üzüntümüzü daha da arttırmıştır.

  Bizler Türkiye Motosiklet Platformu olarak yasalara saygılıyız, devletimizin adaletine güveniyoruz. Adaletin yerini bulmasını ve bu olaya sebep olan holiganların en ağır cezaya çarptırılmasını, ayrıca bu tip, vatandaşa zararı dokunacak insanların toplumu ilgilendiren işlerden uzak tutulmasını, ruhsatlarının iptalini talep ediyoruz.

  Çocuk ve kadın tacizinin arttığı son günlerde, meydana gelen bu olay da, kadını ikinci plana atan sürecin maalesef son örneğidir.

  Türkiye Motosiklet Platformu Üyesi Dernekler ve kulüpler ile üyeleri, bu ve benzer olaylarda her zaman mağdurun yanında yer almıştır. Bu olayda da Seren OKUR kardeşimizin yanında yer alacağız ve adaletin yerini bulmasını bekleyeceğiz.

  Biz motosikletçiler holigan değil, devletine, milletine, halkına saygılı, sadece rüzgârı yüzünde, özgürlüğü kalbinde hisseden insanlar topluluğuyuz. Ancak bilinmelidir ki herkesin bir dayanma sınırı vardır.

  Diğer Minibüs şoförlerini de bu holiganlar ile aynı kefeye koymuyoruz. Onlar yollarda ekmeğini kazanmaya çalışan, ailesi olan emekçilerdir. Ancak kendilerine kötülük yapan, isimlerinin kötü anılmasına neden olan kişileri içlerinden ayıklamalıdırlar.

  Seren OKUR kardeşimize tekrar geçmiş olsun diyor, her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

  TÜRKİYE MOTOSİKLET PLATFORMU
  27.02.2018

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir