Kadıköy'de Selvi Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla kadın dayanışması
 Cenay Toprakkaya

Selvi Kılıçdaroğlu, kadın dayanışması için Kadıköy’de!

Selvi Kılıçdaroğlu, kadın dayanışması için Kadıköy’de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, Rasimpaşa’da harabe halindeki iki binayı restore ederek Sosyal Hizmet Merkezi’ne dönüştürdü. Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılışı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde gerçekleştirildi. Başta kadınlar olmak üzere çok sayıda Kadıköylünün katıldığı açılışta; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekilleri Onursal Adıgüzel, Haluk Pekşen ile CHP Parti Meclisi üyeleri Canan Kaftancıoğlu ve Berhan Şimşek de hazır bulundu.

Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılışı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tebrik mesajının okunmasıyla başladı. Kılıçdaroğlu, projenin hayata geçilmesini sağlayan Kadıköy Belediyesi ve Başkan Nuhoğlu’na teşekkür ettiği mesajında, Kadıköylülere selam ve sevgilerini gönderdi. Açılışta konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü hatırlatarak; “Ortalama her gün bir kadının kendi yakınları tarafından öldürüldüğü bir ülkede yaşıyoruz. Bu şiddetin, bu baskının ve bu eşitsizliğin ortadan kalkması için biz kamu görevlileri olarak kendimizi sorumlu hissediyoruz” dedi. Kadıköy’de her yaşa ve kesime göre çalışmalar yaptıklarını belirten Nuhoğlu, insanların yaşamlarının tamamında desteklenmeye ihtiyaçları olduğunu belirterek, Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nin her kesimden bireyin güçlendirilmesi amacıyla hizmet vereceğini söyledi.

KARİKATÜR EVİ VE SANAT MERKEZİ ZİYARETİ…

Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılışı; Selvi Kılıçdaroğlu, Aykurt Nuhoğlu ve konukların hep birlikte kurdeleyi kesmesiyle yapıldı. Binayı gezen Kılıçdaroğlu, merkezin işlevi hakkında bilgiler alarak, 25 Kasım’da böyle bir merkezin açılışından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Selvi Kılıçdaroğlu, sosyal hizmet merkezinin açılışının ardından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Gençlik Sanat Merkezi ve Karikatür Evi’ni de ziyaret etti.

RASİMPAŞA SOSYAL HİZMET MERKEZİ…

Rasimpaşa İskele Sokak’ta bulunan Sosyal Hizmet Merkezi, iki binada hizmet verecek. Merkezin ön binasında kayıt-kabul, etkinlik odaları, çok amaçlı salon, serbest etkinlik alanı ve arka binasında da oyun odası, bireysel görüşme odaları, sosyal servis, kadın dayanışma ve etkinlik odaları yer alıyor. Toplumun her kesimi için sosyo-kültürel faaliyetler, eğitim faaliyetleri, psikolojik ve hukuki danışmanlık, rehberlik ve yönlendirme, psiko-sosyal destek hizmetleri, farkındalık ve güçlendirme çalışmalarının yapılacağı merkezde, etkileşim ve paylaşım grup çalışmaları da yer alacak.

Selvi Kılıçdaroğlu

KADIN DAYANIŞMASI İÇİN ÖZEL BİR KAT DÜZENLENDİ…

Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nin bir katı, özel olarak “Kadın Dayanışma” olarak planlandı. Burada kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı kadınların desteklenmesi, güçlenmesine yönelik çeşitli çalışmalar yapılacak. Çeşitli atölye, etkinlik ile kadınların güçlenmelerinin destekleneceği merkezde hak temelli eğitim faaliyetleri, psikolojik ve hukuki danışmanlık gibi kadını her alanda destekleyen hizmetler verilecek. Merkezi konumda olması nedeniyle kadınların kolayca ulaşabilecekleri “Kadın Dayanışma” birimi, hem bölge genelinde hem de İstanbul ölçeğinde hizmet verecek. Binada aynı zamanda çocukların zaman geçirebileceği bir çocuk oyun odası da yer alıyor.

Selvi Kılıçdaroğlu

ÇOCUKLAR VE ENGELLİLER DE DÜŞÜNÜLDÜ…

Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nde çocuklarıyla gelen kadınlar etkinlik ve atölyelere katılırken, ya da danışmanlık hizmeti alırken, çocukları da bilişsel ve psiko-sosyal gelişimlerinin destekleneceği çocuk oyun odasında vakit geçirebilecek. Engelli bireylerin erişimine uygun olarak yapılan binada, yaşlı bireylere ve yine toplumun her kesimine yönelik bilgisayar odası, serbest kullanım alanları, etkinlik odaları ve bir de kütüphane bulunuyor.

Selvi Kılıçdaroğlu

Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılışı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Kemal Kılıçdaroğlıu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi…

Selvi Kılıçdaroğlu

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, açılışta yaptığı konuşmada 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü hatırlatarak; “Ortalama her gün bir kadının kendi yakınları tarafından öldürüldüğü bir ülkede yaşıyoruz. Bu şiddetin, bu baskının ve bu eşitsizliğin ortadan kalkması için biz kamu görevlileri olarak kendimizi sorumlu hissediyoruz” dedi…

Selvi Kılıçdaroğlu

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir