Yaşlı dostu Kadıköy
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de Yaşlılar Haftası

Kadıköy’de Yaşlılar Haftası
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilçede bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Hafta boyunca yapılacak forumdan geziye, seminerden konsere pek çok etkinlikle ileri yaşlardaki bireylerin sağlıklı, güvenli ve sosyal olarak aktif olma hakkına dikkat çekilecek.

65+ KADIKÖY FORUM…

Etkinliklerden ilki, 20 Mart Pazartesi günü 13.00-16.00 saatleri arasında düzenlenecek olan “65+ Kadıköy Forum”. Kozyatağı Kültür Merkezi’ndeki forum, 65 yaş ve üzeri Kadıköylülerle “Yaşlı Dostu Kadıköy”ü birlikte konuşmayı, öneri ve görüşlerini paylaşmayı amaçlıyor.

Yaşlılar Haftası

SAĞLIK SEMİNERİNDEN KONSERE…

Kadıköy Belediyesi’nin 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerin ikinci gününde, sanattan sağlığa kadar geniş yelpazede bir program hazırlandı. 21 Mart Salı günü saat 13.00’te Koşuyolu Mahalle Evi’nde düzenlenen “Birlikte Yaş Alıyoruz” etkinliklerinde, Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü hekim ve sağlık görevlileri tarafından katılımcıların şeker, kolesterol ve vücut yağ analizi ölçümleri gerçekleştirilecek. 21 Mart Salı günü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Geriatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Deniz Erdinçler tarafından katılımcılara “İleri Yaşta Beslenme” konulu sağlık semineri verilecek. Seminerin ardından Kadıköy Belediyesi Sosyal Yaşam Evi üyelerinden oluşan Türk Sanat Müziği topluluğunun seslendireceği şarkılar ile geçmişe yolculuğa çıkılacak, katılımcılara keyifli bir müzik dinletisi sunulacak.

EL SANATLARI DA VAR…

Kadıköy Belediyesi Mevhibe İnönü Çocuk Yuvası’nın çocukları, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü stajyer üniversite öğrencileri ve ileri yaştaki bireylerle birlikte “El Baskısı ve Boyama Atölyesi” yapılacak. Bu atölye ile kuşaklar arası iletişim sağlanacak. Ardından Kadıköy Belediyesi Sosyal Yaşam Evi’nde yaklaşık bir yıldır eğitim alan dans grubu üyeleri, etkinlik kapsamında küçük bir dans gösteri sergileyecek.

KALAMIŞ’TA SPOR KEYFİ…

Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında spor da unutulmadı. 22 Mart Çarşamba günü 11.00-15.00 saatleri arasında Kalamış’ta spor vakti. Spor etkinliği, Kalamış yürüyüş parkurunda hafif tempo yürüyüş ile başlayacak. Öğlen arasından sonra katılımcılar mini golf, bocce, pilates, yoga ve dart oynama imkânı bulabilecek.

ÇANAKKALE GEZİSİ…

Etkinliklerin dördüncü gününde, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü kapsamında Kadıköy Belediyesi Sosyal Yaşam Evi üyelerine ve Sosyal Destek Müdürlüğü’nün saha çalışmalarında tespit edilen kişilere yönelik Çanakkale Gezisi düzenlenecek. Çanakkale Şehitlikleri’nin ziyaret edileceği günübirlik geziye toplam 90 kişi katılacak ve katılımcılara öğle yemeği ile rehberlik hizmeti de sunulacak.

BOĞAZ’DA TUR…

24 Mart Cuma günü Yaşlılar Haftası etkinliklerinin son gününde ise, Kadıköy Belediyesi’nin yine saha çalışmalarından ve yaşlılık araştırmaları sonuçlarından edinilen veriler ışığında, özellikle de 65 yaş üstü bireylerin talepleri doğrultusunda bir tekne gezisi yapılacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir