Kadıköy'de Yerelde Sosyal Politikalar Konferansı
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de “Yerelde Sosyal Politikalar” konferansı

Kadıköy’de “Yerelde Sosyal Politikalar” konferansı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, Avrupa ve Türkiye’den sosyal politikalar alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla dünyadaki sosyal politika deneyimlerinin konuşulacağı “Yerelde Sosyal Politikalar” adlı konferansı düzenliyor. Caddebostan Kültür Merkezi’nde 11-12 Ocak Cuma ve Cumartesi günü yapılacak konferansta, Türkiye ve Avrupa ülkelerindeki sosyal politikalara bakış açısı ve uygulamalar ele alınacak.

“Yerelde Sosyal Politikalar” konferansı kapsamında Prof. Dr. Meryem Koray, Dr. Denizcan Kutlu, Dr. Yılmaz Argüden ve Dr. Erkin Erimez, Türkiye’deki sosyal politika uygulamalarını ele alırken; Almanya’dan Prof. Dr. Markus Promberger, İtalya’dan Doç. Dr. David Benassi, Avusturya’dan Prof. Dr. Yuri Kazepov, Portekiz’den Doç. Dr. Luis Capucha, İngiltere’den Prof. Dr. Hülya Dağdeviren ise Avrupa’daki uygulamaları katılımcılarla paylaşacak. Konferans oturumlarını yöneten Prof. Dr. Ebru Voyvoda, Doç. Dr. Galip Yalman, Doç. Dr. Didem Danış ve Prof. Dr. Tarık Şengül, ikinci gün konferans boyunca konuşulan konuları değerlendirecek ve sosyal politikalar alanındaki gelişmelerin yerel yönetimlere etkisini konuşacak.

Aykurt Nuhoğlu
NUHOĞLU: SOSYAL POLİTİKA UYGULAMALARINA ÖNEMLİ KATKISI OLACAK…

“Yerelde Sosyal Politikalar” konferansına çağrı yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Kadıköy Belediyesi olarak insan odaklı bir yaklaşımla sosyal politika alanına özel bir öncelik veriyoruz. Bu alanda örnek olabilecek pek çok projeyi hayata geçirdik. Önümüzdeki süreçte de sosyal politika alanında gerek uluslararası alandaki gelişmeleri, gerekse ulusal düzeydeki dinamikleri dikkate alarak, daha sistematik bir yaklaşım ve modeli hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Farklı ülke deneyimlerini uzmanlardan ve akademisyenlerden dinleyeceğimiz konferansın başarılı geçeceğine, hem Kadıköy hem de başka yerler için önemli katkılar yapacağına inanıyorum.”

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde 11 Ocak Cuma günü sabah saat 10.00’da başlayacak konferans iki gün sürecek. “Yerelde Sosyal Politikalar” konferansına ulaşım için 11 Ocak günü saat 09.00’da ve 12 Ocak Cumartesi günü saat 12.30’da Kadıköy Belediyesi önü ve Haldun Taner Tiyatrosu önünden servis kalkacak.

Yerelde Sosyal Politikalar
Bunu paylaş:
  • 14
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir