Kadıköy'de Zeytinime Dokunma etkinliği
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de “Zeytinime Dokunma” etkinliği

Kadıköy’de “Zeytinime Dokunma” etkinliği
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi tarafından tarihi Haydarapaşa Garı’nda düzenlenen Kitap Günleri’nde, bir süredir TBMM gündeminde olan zeytinliklerin imara açılmasına izin verecek olan düzenleme gündem oldu. Tasarının geri çekilmesi için yurt genelinde çeşitli etkinlikler yapılırken, Kadıköylü bir grup gönüllü de tasarıya dikkat çekmek amacıyla Kitap Günleri’nde kurdukları stantta “Zeytinime Dokunma!” sloganıyla zeytin fidesi dağıttı.

Gönüllü grup adına açıklamada bulunan Sevil Çağlar, zeytin ağaçlarına kıyılmak istendiğini belirterek, etkinliği bu konuya dikkat çekmek için yaptıklarını dile getirdi. “Dünyada hep bir dikili ağacımız olsun isteriz. Biz de bu dikili ağacımız neden zeytin ağacı olmasın dedik” şeklinde konuşan Çağlar, zeytin ağaçlarının doğaya katkısına dikkat çekerek şunları ifade etti:

zeytinime dokunma

DOĞA KIYIMIYLA ÜLKEYE REFAH GETİRİLEMEZ!

“Görüşülen zeytin yasa tasarısını kabul etmiyoruz. Yapılmak istenen değişiklikleri onaylamıyoruz. Tesis yapmak için boş araziler, boş yerler var. Doğa kıyımıyla ülkeye refah getirilemez. Bir ağaç, bir bitki, özellikle zeytin ağacı sayamayacağımız kadar faydaya sahip. Her şeyden önce bitki olarak havayı temizliyor, toprağı temizliyor ve tutuyor. Bu etkinliğin gerçekleşmesi için özellikle 9. Kadıköy Kitap Günleri’ni seçtik. Doğaya katkıda bulunan bir çalışma şekliyle hayata geçirdiğimiz bu etkinliği, kitap ve doğanın birlikte anılmasını düşündüğümüz için gerçekleştirdik.”

zeytinime dokunma

Kadıköylü bir grup gönüllü, son günlerin gündem maddesi zeytin tasarısına dikkat çekmek amacıyla 9. Kadıköy Kitap Günleri’nde kurdukları stantta “Zeytinime Dokunma!” sloganıyla zeytin fidesi dağıttı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir