Kadıköy'e kapalı yüzme havuzu
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’e kapalı yüzme havuzu

Kadıköy’e kapalı yüzme havuzu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylülerin spor tesisi ihtiyacına çözüm üretmek için harekete geçen Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Acıbadem Mahallesi’nde yapımına başladığı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve spor merkezini tamamladı. Çocuk ve engellilere verilecek yüzme kurslarının yanı sıra abonelik sistemiyle tüm Kadıköylülere de hizmet verecek olan Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi, 14 Ekim Cumartesi günü açılıyor.

Kadıköy Belediyesi’nin ilk kapalı yüzme havuzu olan tesis, Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesi’nde yer alıyor. Engelli erişimine uygun ve son teknolojiler kullanılarak inşa edilen merkez, 2 bin 285 metrekare inşaat alanından oluşuyor. Toplam dört kattan oluşan tesiste yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, kafeterya, soyunma odaları ve idari ofisler bulunuyor.

kapalı yüzme havuzu

ENGELLİ ERİŞİMİNE UYGUN OLARAK TASARLANDI…

Tesisin ayrıca yaklaşık 350 metrekare yeşil alan düzenlemesi ve 95 metrekaresi kapalı, 75 metrekaresi açık olmak üzere iki adet de kış bahçesi var. Engelli erişimine uygun olarak tasarlanan tesiste yarı olimpik yüzme havuzunun uzunluğu 25 metre, genişliği ise 12,5 metre. Beş kulvarlı olan havuzun derinliği 1.70 cm’den 2.10 cm’ye ulaşıyor. Havuzun çatısı, açılır kapanır olarak tasarlandı. Böylelikle kış ve yaz mevsimlerinde farklı kullanım konforu elde edilmesi planlanıyor.

kapalı yüzme havuzu

EĞİTİCİLER EŞLİĞİNDE PİLATES, YOGA, ZUMBA…

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde, havuz dışında iki ayrı spor alanı tasarlandı. Tesisin birinci ve ikinci katında 197 metrekare ve 86 metrekare olmak üzere toplam 283 metrekareden oluşan iki adet spor salonu bulunuyor. “Stüdyo” adı verilen bu alanlarda uzman eğiticiler eşliğinde pilates, yoga, zumba, thai boks dersleri verilecek. Ayrıca, çocuklar için jimnastik eğitimi de verilecek.

kapalı yüzme havuzu

ÇOCUKLARA YÜZME EĞİTİMİ…

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nden her yaştan Kadıköylünün faydalanması hedefleniyor. Havuzda çocuklara ve yüzme bilmeyen kullanıcılara eğitimler verilecek. Aynı zamanda yüzme bilen yetişkinler de havuzu kullanabilecek. Engelli vatandaşların ücretsiz yararlanacağı tesiste öğrenci ve emeklilere yüzde 25, çekirdek ailelere ise yüzde 10 indirim uygulanacak. Merkezde, Kadıköy Belediyesi Kış Spor Okulları kapsamında çocuklar için jimnastik ve yüzme branşlarında ücretsiz eğitim verilecek.

c

NUHOĞLU: EN BÜYÜK SORUNLARIMIZDAN BİRİ YER BULMAK…

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’ne ilişkin konuşan Aykurt Nuhoğlu; “Göreve geldiğimiz günden bu yana Kadıköy’de spor yapılacak alanların sayısını arttırmak için çalışmalar yapıyoruz. En büyük sorunlarımızdan biri yer bulmak. Acıbadem ve Koşuyolu Mahallesi’nde bulduğumuz iki alanı da spor kompleksi ve yüzme havuzu olarak inşa ettik. Yüzme, tüm yaş gurubundan insanların yapabileceği ve sağlıklı kalmak için yapılabilecek en iyi sporlardan biri. Kadıköylülerin hepsinin ihtiyacını elbette gidermez ama, bu havuzla ilk adımımızı atmış oluyoruz. İkinci spor kompleksimiz de önümüzdeki yıl Kadıköylülerin hizmetine sunulacak. Havuzdan olabildiğince çok insanın faydalanması için gerekli tüm çalışmaları yürütüyoruz. Özellikle yüzme bilmeyen çocuklarımızın bu merkez sayesinde yüzme öğrenmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

kapalı yüzme havuzu

Kadıköy Belediyesi’nin ilk kapalı yüzme havuzu olan tesis, Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesi’nde yer alıyor…

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Kadıköy’e kapalı yüzme havuzu

 1. Erol Tunç Kasım 3, 2017 at 11:14 am

  Kadıkoy Altıyoldan Tesislerinize en kolay ve en ucuz nasıl ulaşılıyor?
  Teşekürler,
  Erol Tunç

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir