Kadıköy'e yeni bir sahne; Sokak Bar
 Ceyhun Diribaş

Kadıköy’e yeni bir sahne; Sokak Bar

Kadıköy’e yeni bir sahne; Sokak Bar
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’ün sayılı eski barlarından Sokak Bar, yenilenmiş haliyle geçtiğimiz cumartesi günü Osmancık Sokak’ta açıldı. Açılış konserinde Acil Servis, Goygoy ve The Talking Band gibi önemli grupların sahne aldığı Sokak Bar, rock dünyasının önemli isimlerini ağırladı. Açılışa katılan davetliler, yenilenmiş mekana tam not verdi.

İşletmesini The Talking Band’in bass gitarcısı Çağatay Sılay’ın yaptığı barın açılışında bir konuşma yapan Sılay, Kadıköy’e kaliteli müzik yapılan bir sahne-bar kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirtirken, 200 kişi kapasiteli sahnenin Kadıköy müzik piyasasına farklı bir boyut getireceğini; Acil Servis, Goygoy ve kendi grupları başta olmak üzere kaliteli müzik yapan her gruba kapılarının açık olduğunu ifade etti.

EFSANE GRUPLAR AÇILIŞ GECESİNE RENK KATTI…

Yeni haliyle Sokak Bar’ın ilk açılış konserini The Talking Band gerçekleştirdi. Gitarda Burak Deran, bass gitarda Çağatay Sılay, davulda Cüneyt Cenkçi, ses mühendisi Atakan Kaytaz ve vokalde Nilay Tezsay’dan oluşan grup, sevilen cover parçalarını seslendirdi. Aynı zamanda veterinerlik yapan vokalist Nilay Tezsay, en son Suriye’deki iç savaş sırasında yaban hayvanların Türkiye sınırında kurtarılmasına öncülük etmiş ve kamuoyunda büyük ses getirmişti. Daha sonra Goygoy ve efsane grup Acil Servis geceye hareket kattı. Gruplar, gecede sevilen parçalarını seslendirdi.

Gitarda Burak Deran, bas gitarda Çağatay Sılay, davulda Cüneyt Cenkçi, ses mühendisi Atakan Kaytaz ve vokalde Nilay Tezsay’dan oluşan The Talking Band, geçtiğimiz hafta Dorock XL’deki konseriyle ses getirmişti. Grup, ilerleyen günlerde kendi sahnesi dışında birçok yerde turnesine devam edecek…

Kadıköy Osmancık Sokak’ta yer alan Sokak Bar; yenilenmiş sahnesi, ışık ve ses sistemiyle Kadıköy eğlence hayatına yeni bir soluk getirecek…

Sokak Bar

Türk Rock dünyasının efsane grubu Acil Servis, her hafta Sokak Bar sahnesinde olacak…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir