Kadıköylü çocukların yaz keyfi
 Cenay Toprakkaya

Kadıköylü çocukların yaz keyfi

Kadıköylü çocukların yaz keyfi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylü çocuklar, Kadıköy Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda yaz tatilinin tadını doyasıya çıkardı. Bin 500’ün üzerinde çocuğun faydalandığı Yaz Spor Okulları’nı ziyaret eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, çocuklarla ritim atölyesine katıldı, satranç oynadı.

Kadıköy Belediyesi, bu yaz da Kadıköylü çocukların yaz tatilini eğlenceli geçirmesini sağladı. Kadıköy Belediyesi tarafından açılan Yaz Spor Okulları sayesinde çocuklar hem öğrendi, hem de eğlendi. Kadıköy Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından üç dönem şeklinde düzenlenen okuldan bin 508 çocuk faydalandı. Yüzmeden basketbola, tenisten satranca toplam 11 farklı branşın olduğu Yaz Spor Okulları’nda çocuklar, yetenek ve ilgilerine göre spor dallarıyla ilgili temel eğitimleri alırken; ahşap boyama, ritim ve yaratıcı drama gibi atölyelere de katıldılar.

Kadıköylü çocukların yaz keyfi

AYKURT NUHOĞLU: ÇOCUK VE GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da Yaz Spor Okulları öğrencilerini ziyaret ederek, onlarla satranç oynadı ve sohbet etti. Çocukların yaz tatillerinde eğlenme ve eğitilmelerine katkıda bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Nuhoğlu, şunları ifade etti: “Çocuklar bu ülkenin geleceği, umudu. Onların iyi eğitim alması için, sağlıklı büyümesi, beslenmesi için çalışmak zorundayız. Kadıköy Belediyesi olarak, çocuk ve gençlere yönelik çalışmalara büyük önem veriyoruz. Onların hem spor yapmasını, hem de sanat eğitimi almasını destekliyoruz. Çocuk Sanat Merkezimiz, Yaz Spor Okullarımız, Yaz Tiyatro Festivalimiz, Etüt Merkezlerimiz ile her alanda yanlarında olmaya, destek vermeye çalışıyoruz. Onların bu faaliyetlerden faydalandıklarını ve mutlu olduklarını görmek çok güzel.”

Kadıköylü çocukların yaz keyfi

Kadıköylü çocukların yaz keyfi

yaz spor okulları

Kadıköylü çocukların yaz keyfi

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir