Kadıköylü gençler Bike Moto Cross öncüsü oldu...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköylü gençler Bike Moto Cross öncüsü oldu…

Kadıköylü gençler Bike Moto Cross öncüsü oldu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yeni nesil sporlar arasında yer alan “Bike Moto Cross”, Kadıköy’de hızla yayılıyor. Başta Modalı gençler olmak üzere ilçe genelinde sayısı yüzleri bulan sporcular, boş zamanlarını BMX tutkusu ile değerlendiriyor.

Anadolu Yakası’nın merkezi Kadıköy, bölge genelinden BMX sporcularını ağırlıyor. Kalamış Skate Park’ın yanı sıra Rıhtım çevreleri de genç sporcuların uğrak mekânları haline geldi.

Kadıköy’ün, Anadolu Yakası’nda diğer ilçelere oranla fiziksel yapısı itibariyle Bike Moto Cross sporuna daha yatkın olduğu biliniyor. Yine Kadıköy Belediyesi’nin bu yönde oluşturduğu platformlar, sporcuların çalışmalarına katkı sağlıyor.

“BİZİMKİSİ TUTKUDAN ÖTE BİR AŞK…”

Kadıköy Moda Meslek Lisesi öğrencisi Batuhan Sinan Taşdemir, BMX sporu ile ilgili şunları ifade etti: “Okul programım ve derslerim dışında kalan zamanımı BMX ile geçiriyorum. Bu tutku kelimelerle ifade edilemez. Aslında tutkudan öte bu bir aşk… Yaklaşık bir yıl önce BMX ile tanıştım. Kadıköy’de bu yönde olanaklarımız diğer ilçelere göre daha iyi… Ancak, paten sporu için oldukça uygun olan Kalamış Skate Park’ta, Bike Moto Cross’un daha da iyi yapılabilmesi amacıyla uygun platformların eklenmesini umuyoruz. Yine Söğütlüçeşme Tren İstasyonu’nun altında yapılabilecek bir düzenleme ile Kadıköylü gençler olarak yeni bir BMX alanımız olabilir.”

İZLEMESİ KOLAY, UYGULAMASI ZOR…

İzlerken büyük keyif veren BMX koreografilerini uygulamak, oldukça önemli bir altyapıyı ve yeteneği gerektiriyor. Küçük bir dikkatsizlik halinde talihsiz kazaları kaçınılmaz hale getiren Bike Moto Cross sporunu başarıyla gerçekleştiren Kadıköylü gençler, bu yönde İstanbul’un birçok semtinde BMX meraklılarına öncülük etmeye başladı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir