Kadıköylü sanatçı Berk Ercan'a psikolojik saldırı!
 Haber Merkezi

Kadıköylü sanatçı Berk Ercan’a psikolojik saldırı!

Kadıköylü sanatçı Berk Ercan’a psikolojik saldırı!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“Yanarım” adlı şarkısı dillerden dile dolaşan yetenekli sanatçı Berk Ercan’a, sosyal medya üzerinden çirkin saldırı gerçekleşti. Adeta “ölüm tehdidi” olarak algılanan şok mesaj, sanatçının hayranları tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Berk Ercan; “Ne yazık ki sosyal medya amacı dışında kullanıldığında çok kirleniyor. Elbette her şeyi ciddiye almamalıyız ancak tehdidin boyutları sınırı aşınca, başkalarının da bu kötü davranışı örnek edinmemesi adına harekete geçmemiz gerekiyor” dedi.

“Yanarım” adlı single çalışması ile ciddi ses getiren ve henüz ilk haftalarda video izleme platformlarında yüzbinlerce, sosyal medya görüntülemelerinde de 1 milyon rakamının üzerine çıkmayı başaran Kadıköylü sanatçı Berk Ercan da sosyal medya kirliliğinden nasibini almış oldu. Konserlerinde reel performansının yanı sıra sık sık canlı yayın da yapan Ercan, sevenlerinin destek mesajları sonrası teşekkürle karşılık verdi.

BU KADAR KOLAY OLMAMALI…

Sosyal medyanın hayli önemli bir kitle iletişim aracı olduğuna ve teknolojik gelişmelerin hayatımızı hızla daha da kolaylaştırdığına dikkat çeken Berk Ercan; “Ne yazık ki bu güzel imkanları kötüye kullananlar anımsanmayacak kadar fazla. Bu tür tehditleri ve baskıları alışkanlık edinenler bile var. Kişisel olarak ben ciddiye almasam bile, sayfa yöneticisi olan annem ve yakınlarım çok tedirginler. Bu, şakası bile olmayacak bir şey. Tehditler bu kadar kolay olmamalı, ciddi yaptırımlar sağlanmalı ki caydırıcılığı olsun. Bir hakaret ya da tehdidin yüz yüze yapılması ya da sosyal medyadan gelmesini tamamen birbirinden farksız görüyorum” diyerek, sorunun birçok kişi için sıkıntılar doğurduğuna da vurgu yaptı. Sanatçı, şuç duyurusunda bulunmaya hazırlandığını da duyurdu.

Berk Ercan

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir