Kadıköylüler anlatacak, başkan dinleyecek!
 Kadir Toprakkaya

Kadıköylüler anlatacak, başkan dinleyecek!

Kadıköylüler anlatacak, başkan dinleyecek!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Gazetesi’nin merakla beklenen Haziran sayısı yayınlandı. Aynı zamanda “Bayram Özel Sayısı” olarak da yayınlanan gazete sayfalarında, her biri birbirinden ilginç haberler yer alıyor.

Kadıköy Gazetesi’nin manşet haberlerinden biri; “Kadıköylüler anlatacak, başkan dinleyecek” başlığını taşıyor. Haberin içeriğinde ise, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın Temmuz ayından itibaren Kadıköy’ün 21 mahallesinde “Mahalle Toplantıları” düzenleyerek, mahallelerin sorunlarını yerinde tespit edip çözüm arayacağına yer veriliyor.

şerdil dara odabaşı
HAYALLER ALAÇATI, HAYATLAR KURBAĞALIDERE…

Kadıköy Gazetesi’nin ikinci manşet haberinde; “Hayaller Alaçatı, hayatlar Kurbağalıdere” başlığı ile ıslah çalışmaları süren Kurbağalıdere kıyısındaki bir tekne sahibinin yaptığı çevre düzenlemesiyle minik bir Alaçatı yaratma hayali okurlara aktarılıyor.

KADIKÖY, RÖNESANS DÖNEMİNİ YAŞIYOR…

Gazetenin birinci sayfasında yer alan bir başka haberde ise, Pınar Baltacı’nın Kadıköy Life Dergisi adına Pelin Batu ile yaptığı söyleşinin ipuçları bulunuyor. Yeni kitabı “Hayatın Seyrini Değiştiren Kadınlar” hakkında ayrıntılı bilgilerin yer aldığı röportajda Batu’nun Kadıköy için yorumu ise şöyle: “Kadıköy, kültür-sanat alanında bir anlamda Rönesans dönemini yaşıyor.”

Kadıköy Gazetesi
GÖZTEPE İSTASYONU KÜLTÜR MERKEZİ OLUYOR…

Kadıköylüleri, özellikle de Göztepelileri sevindirecek bir başka iyi haber de Göztepe İstasyonu için var gazete sayfalarında. Haberde, bundan birkaç yıl önce Göztepeli Sunay Akın’ın “Tarihi istasyonlar kültür merkezi yapılsın” önerisiyle gündeme gelen projenin ilk halkasında sona gelindiği paylaşılıyor.

GAZETE BAYİLERİNDE, SEÇKİN KİTABEVLERİNDE…

Kadıköy Gazetesi’ne gazete bayilerinin dışında Barker Kırtasiye’nin Göztepe, Selamiçeşme, Cemil Topuzlu ve Ethem Efendi mağazalarından; Mephisto Kitabevi, Nezih Kitabevi, Remzi Kitabevi ve Gergedan Kitabevi şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir