Kadir Toprakkaya

Kadıköylüler küçük dostlarımıza yardım ediyor…

Kadıköylüler küçük dostlarımıza yardım ediyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sosyal sorumluluk projeleri ile büyük takdir toplayan Kadıköy Belediyesi, hayvanseverliğiyle de Kadıköylüleri kendine hayran bırakıyor. Kadıköy Belediyesi, soğuk kış günlerinin başlangıcında sokaktaki yardıma muhtaç hayvanlar için irtibat numarasını (0216) 542 50 52 olarak duyurmuştu.

Hazırlanan kedi evleri de parklarda yerini buldu. Fenerbahçe, Özgürlük, Kalamış, Yoğurtçu ve Kriton Curi Parklarında dilsiz dostlarımız için kedi evleri kuruldu. Kuru gıda ve su ihtiyaçları da düzenli olarak tedarik ediliyor.

Kedici Dergisi tarafından düzenlenen "Sokak Kedisi Şenliği" kapsamında ise, sokakta yaşayan dostlarımız için 15 Aralık Pazar günü saat 13.30’da, Kadıköy Moda Parkı’nda sokakta yaşayan dostlarımız için kedi evleri yapılmaya devam edildi ve ücretsiz mama dağıtıldı. Kedi evi yapım atölyelerine tüm hayvanseverler davet edildi. Çocuklar da Kedi Çizim Atölyesi ile hünerlerini sergiledi.

Soğuk havadan etkilenen ve bakıma ihtiyacı olan sokak hayvanları için, tedavi amaçlı özel ısıtma sistemli odalar işlevini sürdürüyor. 11 Aralık gecesi, soğuk bir sokaktan alınan "Kalimero" adlı kedinin bakımı yapıldı. Yapılan tedavinin ardından Kalimero, kendine sıcak bir yuva buldu.

12 Aralık gecesinde de saat 03.00 civarında Kadıköylüler, Aşı ve Tedavi Merkezi’ni arayarak Hasanpaşa’daki yaralı bir kediye ulaşılmasını sağladı. Gerekli müdahale anında yapıldı. Minik dostumuzun şu an durumu iyi… Kadıköy Belediyesi, tamamen iyileştiğinde sıcak bir yuvaya ihtiyacı olacağını belirtti. Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, twitter hesabından "Dün gece 03.00’da yaralı bir kediye ulaşmamızı sağlayan vatandaşlara ve tedavi eden veterinerlerimize teşekkür ederim" diyerek, duygularını belirtti.

Kadıköylüler, Kadıköy Belediyesi’nin bu çalışmalarına büyük destek veriyor. Özellikle internet sitelerinden Kadıköylü hayvanseverler, teşekkürlerini ve önerilerini sunuyorlar. Aşağıdakiler, Kadıköylülerin duyarlılıkları ve yorumlarından sadece birkaç örnek:

"Ellerinize, yüreklerinize sağlık güzel yürekliler…"

"Çok güzel bu duyarlılık, teşekkürler…"

"Gerçekten harikasınız… Bugün okuduğum haber üzerine sitemizdeki hasta kedimiz için aradım. Kar, fırtına demeden veteriner hekimler hemen gelerek kedimizi tedavi için almışlar. Ona en iyi şekilde bakacaklarından emin olarak, böyle duyarlı çalışmalarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz."

"Kadıköy Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Yönetimlerin ne anlattığından çok ne yaptığını görmemiz gereken bu dönemde göz önünde bulundurmamız gereken ve takdiri hak eden bu durum tam da Kadıköy’ü yönetenlere yakışır bir tavırdır. Tekrar teşekkürler ve tebrikler…"

"Sizler gibi insanlar olduğu için bu dünya bu kadar kötülüklere rağmen ayakta duruyor."

"Onların da yaşamımızın bir parçası olduğunu unutmamak dileğiyle…"
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir