Kadıköy'ün okulu Avrupa'ya demokrasi dersi veriyor
 Haber Merkezi

Kadıköy’ün okulu Avrupa’ya demokrasi dersi veriyor

Kadıköy’ün okulu Avrupa’ya demokrasi dersi veriyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Koşuyolu’nda Cenap Şahabettin İlkokulu’nun başarılı müdürü Önder Evcüman’ın 5 yıldır üzerinde çalıştığı proje gerçeğe dönüştü. İdareci, öğretmen ve öğrenciler İngiltere, İspanya, İtalya ve Polonya’da “demokrasinin önemini” anlatacak; sonrasında bu ülkelerin öğrencilerini de Türkiye’de misafir ederek, 15 Temmuz darbe girişiminde Türk milletinin kahramanlığını ve mücadelesini yerinde aktaracak.

Avrupa Birliği Erasmus  ve Stratejik Okul Projeleri kapsamında Kadıköy’ün devlet okulu Cenap Şahabetin İlkokulu, Türk gelenek ve göreneklerini de Avrupalılara aşılayacak, yerinde tanıtım yapacak.

KÜLTÜRLER KAYNAŞIYOR, TÜRKİYE’NİN DOĞRU ALGILANMASI SAĞLANIYOR…

Koşuyolu Cenap Şahabettin İlkokulu’nun küçükten büyüğe heyetinin üstlendiği görev Kadıköy, İstanbul ve Türkiye’nin Avrupa’da doğru imajı ile algılanabilmesi için büyük önem taşıyor. İspanya’nın Grana, Polonya’nın Gojsk, İtalya’nın Fossacesia ve İngiltere’nin Hull şehrinde önümüzdeki bir yıl içerisinde periyodik olarak gerçekleştirilecek ziyaretlerde bu ülkelerdeki meslektaşları, Kadıköy öğrencilerini misafir edecek. Aynı periyotlarda Koşuyolu’nda Cenap Şahabettin İlkokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri de bu ülkenin öğrencilerini Kadıköy’de ağırlayacak. Okul demokrasiyi, 15 Temmuz’da darbeye karşı gerçek direnişi ve beraberinde Kadıköy ile İstanbul’un güzelliklerini yabancı misafirlerine birebir sunacak.

demokrasi

TÜRKİYE’YE ÖN YARGIYA MÜSAADE YOK!..

Projeye yönelik ayrıntıları öğrendiğimiz Cenap Şahabettin İlkokulu Müdürü Önder Evcüman, şunları ifade etti: “Bu projeyi çok önemsiyoruz. Proje sayesinde tüm Avrupa’ya gerçek demokrasiyi ve Türk halkının 15 Temmuz gecesi demokrasiye nasıl sahip çıktığını, egemenlik ve milli irade uğruna tankların, topların ve mermilerin karşısında göğüslerini cesurca nasıl siper ettiklerini anlatabileceğiz. Video ve fotoğraflar ile bir milletin topyekün nasıl demokrasi mücadelesi verdiğini Avrupalı misafirlere gösterebileceğiz. Diğer bir amacımız da idareci ve öğretmenlerin meslektaşlarıyla, öğrencilerimizin de yabancı öğrenciler ile sosyo-kültürel kaynaşması sağlanacak. Yabancı misafirlerimizi Türk gelenek ve göreneklerine, misafirperverliğine uygun olarak en iyi şekilde ağırlayacağız.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir