Kadıköy'ün sıradışı Kaymakamının renkli kutlaması
 Haber Merkezi

Kadıköy’ün sıradışı Kaymakamının renkli kutlaması

Kadıköy’ün sıradışı Kaymakamının renkli kutlaması
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Başarılı çalışmaları ve takdirnameleri ile daha önceki birçok görev yerinde “Ödüllü Kaymakam” olarak anılan Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel, Avrupa Şampiyonu olan sarı-lacivertlileri günlerdir Kaymakamlık binasına dev Fenerbahçe pankartı asarak tebrik ediyor.

Alışılmış “devlet dairesinin soğukluğunu” kendine has özellikleriyle arka plana atan Kaymakam Sonel’in renkli kişiliği, görev alanlarına da yansıyor. Her sabah bir okulu ve öğrencileri, her akşam da bir şehit ailesi ya da yakınını ziyaret ederek halkla iç içe yaşam tarzını benimseyen Sonel’i yakından tanıyanlar ise, pankart ile kutlamaya şaşırmıyor.

BAKAN, BİR DAHA BAKIYOR…

Bahariye’deki kaymakamlık binasında basketbol tarihine adını yazdıran Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe’yi tebrik eden pankart, çevre sakinleri ve Kadıköylülerin ilgisiyle karşılandı. Kadıköy Life Dergisi objektiflerine, Kaymakamlık binasında pankart görüntüsü ile birlikte renkli bir kare daha yansımış oldu.

ÖDÜLLERE DOYMUYOR…

Kaymakam Tuncay Sonel’in özgeçmişinin sadece bir bölümü, “sıradışı” olarak yorumlanmasına haklılık sağlıyor: 1997-1999 Ankara-Güdül ile başlayan resmi görev hayatında Gümüşhane-Köse, Kırklareli-Vize, Şanlıurfa-Birecik, Trabzon-Of, Konya-Seydişehir ve son olarak Balıkesir’de Bandırma Kaymakamı olarak görev yapmasının ardından Kadıköy’ün Kaymakamı oldu. Bu süreçte Ankara, Gümüşhane, Kırklareli, Şanlıurfa, Trabzon, Konya, Balıkesir Valilerinden 15 başarı belgesi, Milli Eğitim Bakanı’ndan iki takdirname, Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Yılın Kaymakamı Ödülü”, 2005 yılında Anadolu Basın Birliği tarafından “Yılın Kaymakamı Ödülü”, 2006 yılında Yoksullarla Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı tarafından “Yılın Yetim Babası Ödülü”, 2006 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından “Vali Galip Demirel Sosyal Hizmet Ödülü” dalında “Yılın İdarecisi Ödülü”, 2007 yılında Siyaset Dergisi’nden “Yılın Kaymakamı Ödülü”, 2007 yılında Türkiye Çocuk Zirvesi tarafından “Çocuk Hakları Çocuk Dostu Ödülü”, 2008 yılında İZDER tarafından “Yılın Kaymakamı Ödülü” aldı.

Ayrıca, İnfomag Dergisi’nin Mart 2009 sayısında “Türkiye’nin Geleceğine Yön Verecek 100 İsim” arasında gösterildi. Nisan 2009’da ise Güneydoğum Derneği tarafından bir önceki görev yeri olan Şanlıurfa-Birecik’te yaptığı çalışmalardan dolayı ödüle lâyık görüldü. 2011 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından “Teşekkür Belgesi”, 2012 yılında Sosyal Gelişim Enstitüsü Merkezi tarafından “Yılın Kaymakamı Ödülü”, Mart 2013’te YÖK’e bağlı Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından “Farkındalık Ödülü”, Eylül 2013’te Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Selçuk Üniversitesi tarafından ortak düzenlenen “Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülü”, Nisan 2015’te Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “İyilik Ödülü” verildi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir