Kadıköy'ün sorunlarında çözüm ışığı
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’ün sorunlarında çözüm ışığı

Kadıköy’ün sorunlarında çözüm ışığı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi’nin çok özel içeriklere sahip 88. sayısı okuyucularla buluştu. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın Kadıköy Life’a özel açıklamalarına yer veren dergi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte çalışılarak, Kadıköy’ün birikmiş sorunlarının çözüleceği müjdesini verdi. Daha önceki dönemlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kadıköy’ün farklı partilerden olması iktidar çekişmesine yol açmış, sorunlar büyüyerek ve de zamana yayılarak gelişmişti.

KADIKÖY’ÜN TÜM ÇEVRE SORUNLARI KADIKÖY LIFE’DA!

Her zaman olduğu gibi Kadıköy’ün çevresel sorunlarının detaylıca mercek altına alındığı derginin yeni sayısında da yok yok. Yeniden Hasanpaşa’ya dönen Tarihi Salı Pazarı’nın son durumu, Kadıköy Rıhtım ve Altıyol Meydanı düzenlemelerinde halkın talepleri, betonlaşan Söğütlüçeşme’nin son hali sadece Kadıköy Life sayfalarında… Unutmadan, Marmara Üniversitesi hocalarından Prof. Dr. Cihangir Doğan’dan, kentsel dönüşümden önceki gecekonduları Fikirtepe gerçekliği üzerinden dinlemeyi de ihmal etmeyin.

SANATIN KALBİ KADIKÖY…

İstanbul’daki kültür-sanat faaliyetlerinin adeta kalbi olan Kadıköy, bu anlamda Kadıköy Life Dergisi’nin de dikkatini çekmeye devam ediyor. Temmuz & Ağustos 2019 sayısında da birbirinden özel röportajları sayfalarına taşıyan Kadıköy Life’ın konukları arasında; yeni kitabı Bozuk Saat ile ötekinin sesine ses olan Irmak Zileli, Haydarpaşa Garı’nın kolektif bellekteki yerini bugünlere taşıyan Öğretim Görevlisi Mutlu Binark ve TCDD çalışanı İhsan Kocabıyık, “Kürklü Venüs” adlı oyunuyla Yolcu Tiyatro, karikatürlerin yaşamdan ve toplumdan beslendiğini savunan başarılı karikatürist Öznur Kalender gibi isimler bulunuyor.

YAŞAMIN İÇİNDEN PORTRELER…

Kadıköy Life Dergisi, ilçenin renkli simalarını da sayfalarına taşımayı sürdürüyor. Uzun yıllardır Kadıköy’de yaşayan ve değişime her geçen gün tanıklık eden eski Kadıköylülerle bir araya gelen Kadıköy Life’da tek bir kadraja 50 seneyi sığdıran Foto Kudret ile göz göze gelecek, semtin sadık bekçisi Ajda Çanta’dan hafızası olan mekânları dinleyeceksiniz.

ÇOK ÖZEL DOSYA HABERLER…

Geçtiğimiz sayılarda Kadıköy’ün işgal günlerini kaleme alan ünlü Koleksiyoner ve Kadıköy Life Yayın Kurulu Üyesi R. Sertaç Kayserilioğlu’nun “İşgal Kadıköy’ü” isimli yazı dizisi, yeni sayıda da devam ediyor. Kadıköy’den Anadolu’ya cephelere uzanan güzergâhlar ve İşgal İstanbul’unda Kadıköy yakası sosyal hayatını kaleme alan Kayserilioğlu, bizleri geçmişin tozlu sayfalarında eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Bir diğer yolculuk ise daha yakına. İstanbul’dan sadece birkaç saat uzaklıkta bulunan Kandıra, yaz ayları için muhteşem bir alternatif oluşturacağa benziyor.

BAĞDAT MAGAZİN SAYFALARI…

Bağdat Caddesi’nin de nabzını tutan Kadıköy Life’ın Bağdat Magazin sayfalarında, yeni kurulan Bağdat Caddesi Derneği’nden semt esnaflarına ve özel haberlere kadar farklı içeriklere sahip olabilir, Cadde’yi daha yakından tanıyabilirsiniz.

KADIKÖY LIFE MAGAZİN’İ ÇOK SEVECEKSİNİZ…

Derginin magazin sayfalarında ise, birbirinden başarılı isimler sizleri bekliyor. Başarılı oyuncular Ezgi Çelik ve Burak Demir’den sinema, tiyatro ve dizilerin dünyasını dinlerken, Selami Şahin ve Vildan Demir’in yeni albüm heyecanlarını paylaşacak; oyuncu, yazar, tarihçi gibi pek çok kimliği cebinde taşıyan Pelin Batu ile soluklanacak, belki de son kitabı ‘Hayatın Seyrini Değiştiren Kadınlar’ı okuyup daha da hızlı koşacaksınız. Kutlamalarınızda, düğünlerinizde, doğum günlerinizde yanınızda olan Kadıköy Life Ailesi tarafından derlenen cemiyet sayfalarına da göz atmayı unutmayın. Kadıköy Life, yaşama ve Kadıköy’e dair söyleyecek sözü olan herkesle kucaklaşmaya devam ediyor.

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Turkcell Dergilik, Kitapyurdu, Dergiyurdu, Magzter, www.b-publisher.com ile dMags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Mephisto Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Tarihçi Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme, Ethemefendi ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri…

kadıköy life
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir