Kadıköy'ün yeni kaymakamını ziyaret ettik
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’ün yeni kaymakamını ziyaret ettik

Kadıköy’ün yeni kaymakamını ziyaret ettik
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Ailesi olarak, Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan’ı makamında ziyaret ettik. “Kadıköy’e hoşgeldiniz” başlığı altında gerçekleşen ziyaret sırasında ilçenin önceliklerini de konuştuk. Buluşmada öncelik yine Hükümet Konağı Projesi’ydi. Kaymakam Özarslan; “Elbette bu projenin gerçekleşmesi gerekiyor. Ancak şimdiki durum ile proje arasındaki zaman diliminde bir başka bina düşünmek zorunluluğu var gibi görünüyor” dedi.

“GEÇMİŞTEN GELECEĞE KONSEPTİNİZ BENİ ETKİLEDİ”

Mersin Yenişehir Kaymakamlığı görevini yürütmekte olduğu sırada Kadıköy Kaymakamlığı’na atandığını öğrendiğini, akabinde Kadıköy ile ilgili araştırmalara başladığını dile getiren Özarslan; “O sıralarda sizin derginiz ve internet haber portallarınız ile karşılaştım. Kadıköy hakkında pek çok bilgiyi buralardan öğrendim. Özellikle Kadıköy’ün geçmişinin yanı sıra ilçenin geleceği için planlanan projelere ve yapılması önerilen düşüncelere yer vermeniz beni çok etkiledi” şeklinde konuştu.

Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan

DR. MUSTAFA ÖZARSLAN HAKKINDA…

1968 yılında Adana ilinin Kozan ilçesinde doğup, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Mustafa Özarslan, Adana’da Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Çanakkale Bozcaada, Artvin Murgul, Van Muradiye, Afyonkarahisar Emirdağ, Aydın Koçarlı ve Trabzon Sürmene ilçelerinde Kaymakam, Giresun Vali Yardımcısı ve Mersin Yenişehir Kaymakamı olarak görev yaptı. İngiltere Margate College’de İngilizce dil eğitimi aldı (1991). İngiltere’de Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı (2001). Van 100. Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sosyoloji alanında ikinci yüksek lisansını yaptı (2002). Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon bölümünde doktora programını tamamladı (2010). Mustafa Özarslan, 20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İçişleri Bakanlığı’na ait atama kararı ile Kadıköy Kaymakamlığı’na atandı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir