Kadın yelkenciler Caddebostan'da yarışacak
 Kadir Toprakkaya

Kadın yelkenciler Caddebostan’da yarışacak

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’de ilk kez ağırlıklı olarak kurumlardaki kadın yelkencilerin yarışacağı, yelken tutkusuyla yarış heyecanını birleştirecek Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, 29-31 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Caddebostan-Adalar parkurunda gerçekleştirilecek.

Kadınların yelken sporuna olan ilgisini artırmak ve geliştirmek, yeni sporcular yetiştirmek, kamuoyunda yelkene olan ilgiyi artırmak amacıyla hayata geçirilen ve önümüzdeki yıllarda gelenekselleşerek uluslararası nitelik kazanması planlanan kupanın, ülkemizdeki kadın yelkenciliğini desteklemesi ve kadın yelkencileri motive etmesi hedefleniyor. 29 Temmuz Cuma günü öğleden sonra başlayacak ve 3 gün sürecek Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, toplam 6 yarışa sahne olacak. Kupa, 31 Temmuz Pazar günü öğleden sonra düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

KUPA GELİRİ İLE AÇEV’E DESTEK OLUNACAK…

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da olması hedefleniyor. Bu fikirden hareketle her yıl kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kurumu desteklenecek. Kupanın ilk seneki geliriyle, kadın ve aile konusunda yaptığı çalışmalar ile ülkemizin önde gelen vakıflarından biri olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı’na (AÇEV) katkı sağlanacak.

KURUMLARDAN YOĞUN İLGİ…

Duyurulduğundan bu yana kurumlardan yoğun ilgi gören Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’na katılan takımların yarışma hazırlıkları ve antrenmanları sürüyor. Şu ana kadar katılımı kesinleşen kurumlar arasında Arçelik, Eker, Fiba Faktoring, Ford, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik, Innova, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Telekom ve AÇEV gibi önemli isimler yer alıyor. Kupaya katılım için kayıtlar sürüyor.

kadin-yelkenciler-caddebostan-adalarda-yarisacak (1)

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir