Kadınlar istedi ve yaptı...
 Kadir Toprakkaya

Kadınlar istedi ve yaptı…

Kadınlar istedi ve yaptı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Türk Kadınlar Birliği, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ne ilçenin ilk “Cilt Bakım ve Sahne Makyaj Kursu”nu kazandırdı. Salon, protokol katılımıyla hizmete girdi. İlk günden ilgi gören kursta 20 kadın, makyaj ve cilt bakımı üzerine sertifika alarak, profesyonel iş sahasına atılacak.

Kurs salonunun açılışına Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Kadıköy Türk Kadınlar Birliği Başkanı Sema Kondu ve yönetimi, Kadıköy Halk Eğitim Müdürü Nuri Baş ile birlikte birçok makyaj eğitmeni ve makyöz adayı katıldı. Salona katkı sağlayan isimler arasında yer alan Kadıköy Saray Muhallebicileri’nin Sahibi Osman Maviyıldız’a da desteklerinden ötürü teşekkür edildi.

BİROL KURUBAL’IN ÇABALARI TAKDİR EDİLDİ…

Kadıköy Türk Kadınlar Birliği yönetimi, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar ve Kadıköy HEM Müdürü Nuri Baş, farklı kurum ve kuruluşlar tarafından istenen HEM yanındaki eski adliye binasının Halk Eğitim Merkezi’ne kazandırılmasında yoğun çaba sarf eden Kaymakam Birol Kurubal’a teşekkür etti.

EN BÜYÜK HAYALLERİNDEN BİRİ GERÇEKLEŞTİ…

Eşi Hamide Kurubal ile birlikte katıldığı etkinlikte konuşan Birol Kurubal; “En büyük hayallerimden biri, bu binayı kurs görülen bir merkeze dönüştürmekti. Ne mutlu ki oldu. Kursiyerlerimiz apartman altlarında ve kiralık yerlerde değil, kendilerine ait ana binalarında eğitim görecekler. Bu süreçte yanımızda olan ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek, ilçenin ilk Cilt Bakımı ve Makyaj Kursu’nu hizmete açtı.

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NİN KATKILARIYLA KAZANDIRILDI…

Kadıköy Türk Kadınlar Birliği Başkanı Sema Kondu ile birlikte yönetiminde yer alan Ayla Oskay, Sema Üstünses, Fahriye Oral ve Saadet Karali de açılış programına katılım gösterdi. Hamide Kurubal ve Türk Kadınlar Birliği üyelerinin sıcak sohbetleri dikkatlerden kaçmazken; Makyöz Hülya Mutlu, özel tasarım kıyafeti ile “cilt bakımı ve makyaj kadar kıyafet de önemli” dedirtti. İlk eğitim süreci kapsamında 4 ay içerisinde sertifikasını alacak 20 kursiyer; cilt bakımı, sahne makyajı ve temel makyaj alanında sektörde çalışabilecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir