Kadınsan Yaparsın Buluşmaları'nın konuğu Didem Demirkent oldu
 Kadir Toprakkaya

Kadınsan Yaparsın Buluşmaları’nın konuğu Didem Demirkent oldu

Kadınsan Yaparsın Buluşmaları’nın konuğu Didem Demirkent oldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

2010’dan bu yana tasarım ve kültür-sanat etkinlikleriyle faal olan Tasarım Parkı, 58.’si düzenlenen “Kadınsan Yaparsın Buluşmaları” kapsamında Dünya Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Didem Demirkent’i ağırladı. Uzun yıllar gazetecilik yapan, bir yandan da yönetim ve finans üzerine eğitimler veren Kadınsan Yaparsın Platformu Kurucusu Yazar ve Eğitmen Tuba İlze, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Beni tanıyan herkes, Dünya Gazetesi’nin benim için ne kadar değerli olduğunu bilir. Yıllarca okulum oldu; aşk ile çalıştığım, yazdığım yer oldu; ayrı düştüğüm yer oldu; dönmek istediğimde sorgusuzca bana kapısını tekrar açan yuva oldu; ayrı da olsak, birlikte de olsak beni ben yapan en önemli parçalarımdan birisi oldu. Bildim bileli kadınların çok etkin olduğu ülkemizin tek ekonomi gazetesi Dünya’nın sahibi sıfatıyla bu alandaki tek kadın olan Didem Demirkent’i kadınlarla buluşturmayı hayal ettim.

TARAFSIZ HABERCİLİĞİN DEĞİŞMEYEN ADRESİ…

Gazeteciliğin duayenlerinden Nezih Demirkent’in ani vefatının ardından, 2001 ekonomik kriziyle de birlikte kendisini bürolarıyla, binin üzerinde çalışanıyla Dünya Şirketler Topluluğu’nun başında bulan Didem Demirkent, kimi zaman keyifle kimi zaman zorluklarla dolu yolculuğunu anlattı. Bazılarımız profesyonel kariyerlerindeki Dünya’lı günlerine gitti, bazılarımız Dünya’lı gelecek günler için hayaller kurdu. Basın sektörünün içinden geçtiği bu zorlu süreçte dönüşüm kaçınılmaz elbette. 39. yaşına giren Dünya Gazetesi, Anadolu’nun ve iş dünyasının sesi olmaktan hiç vazgeçmedi. Tek işi yayıncılık oldu, tarafsız haberciliğini sürdürdü. İş dünyasının da bugün yanında olması gereken en önemli değerlerden birinin Dünya olduğunu unutmaması gerektiğini düşünüyorum.”

Didem Demirkent
Bunu paylaş:
  • 69
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir