KALEV İlkokulu, KalevFest ile fark yaratıyor
 Haber Merkezi

KALEV İlkokulu, KalevFest ile fark yaratıyor

KALEV İlkokulu, KalevFest ile fark yaratıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV), Kadıköy Maarif geleneğinin devamı olarak, çocuğun yüksek yararını önemsediği eğitim anlayışıyla sıra dışı bir etkinlik düzenledi. KalevFest’18 kapsamında çocuklar, iki gün boyunca kendileri seçerek çeşitli atölye çalışmalarına katıldılar; kendi yazdıkları müzikali ve koreografilerini, yine kendilerinin hazırladıkları dansları, arkadaşları ve aileleriyle paylaştılar.

KalevFest, bilinen adıyla Öğrenci Meclisi, KALEV İlkokulu’ndaki adı ile “Çocuk Meclisi” tarafından organize edildi. Sanat, oyun, maker gibi birçok atölyede hem çocuklar hem ebeveynler, çocukların yaratıcılıkları doğrultusunda seçimler yaptıklarında konsantrasyon, sorumluluk bilinci ve koordinasyon becerileri gibi konularda nasıl yüksek performans gösterdiklerini deneyimlediler.

KALEV

FESTİVAL HER SENE TEKRARLANACAK…

Çocukların sürecin yapılandırılması ve karar aşamalarına da dahil oldukları, çocuğun en iyi olarak kabul edileni değil, kendi yarattığını paylaşmasının altının çizildiği, kendi seçtiği şekilde, kendisi olarak paylaşımda bulunması, bu şekilde kabul edildiğini ve birey olduğunu hissetmesini sağlamak amacıyla planlanan etkinliği her sene tekrarlamayı planladıklarını söyleyen KALEV İlkokulu Müdürü Bahtışen Yıldırım, festival sonunda şunları söyledi: “Çocukların mutluluğu, kendi özgür alanlarında arkadaşlarıyla paylaşımları ve kendi potansiyellerini fark etmeleri; festivalin ardından keyifle hatırladığımız, bizleri de çok heyecanlandıran ve hatta yüreklendiren, eğitim anlayışımızın amacına ulaştığını gösteren önemli noktalar. Bu nedenle hem çocuklardan ve ailelerden aldığımız geri bildirimlerle hem de Kadıköy Maarif geleneğinden gelen anlayışla festivali her yıl tekrarlıyor olacağız.”

“MARTILAR” BİR ARADA…

KalevFest’te Kadıköy Anadolu Lisesi Öğrenci Meclisi ile KALEV Öğrenci Meclisi ortak toplantı yaptılar; ayrıca KalDans’tan gençler, hem “minik martılara” küçük bir gösteri yaptılar hem de birlikte dans ettiler. KALEV İlkokulu’nun minik martıları, abla ve abileriyle yaptıkları sohbet sırasında lisede de kulüp çalışmaları yapabileceklerini, lisede de eğlenirken öğrenebileceklerini anladıklarında heyecanlandılar.

 

Bunu paylaş:
  • 18
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir