Kelebek Mobilya Kadıköy’de…
 Kadir Toprakkaya

Kelebek Mobilya Kadıköy’de…

Kelebek Mobilya Kadıköy’de…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’nin ileri teknolojiyle üretim yapan büyük mobilya ve mutfak üretim tesislerinden biri olan Kelebek Mobilya’nın Kadıköy Mağazası açıldı. Tepe Nautilus AVM yanında açılan Kelebek Mobilya’nın mağazası, aynı zamanda en geniş ve kapsamlı showroom olma özelliği de taşıyor.

200 bin metrekarelik alan üzerine kurulu tesislerde üretim yapıyor…

Türkiye’nin modern üretim anlamında ilk fabrikalarından biri olan Kelebek Mobilya, Düzce’de yaklaşık 200 bin metrekarelik bir alanda kurulu tesislerde üretim yapıyor.

Son yılların en ileri teknolojisine sahip bu üretim hatlarında; yatak odaları, yemek odaları, genç ve bebek odaları, kütüphane, büfe, çalışma odası sistemleri, oturma grupları, hazır mutfak, banyo dolapları gibi hemen her ihtiyaca cevap veren ürün gruplarını üreten Kelebek Mobilya, bu üretiminin büyük bir bölümünü de yurtdışına ihraç ediyor.

Uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kuruldu…

Cumhuriyet tarihinin en eski sanayi kuruluşlarından biri olan Kelebek Mobilya’nın tarihine baktığımızda, 1930’lu yıllarda Kadıköylü Vecihi Hürkuş ile Nuri Demirağ’ın temellerini attığı Türk Uçak Sanayi’nin uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kurulduğu görülmekte.

1986 yılına kadar İstanbul Haliç’te Kelebek markalı olarak kontrplak üretimi faaliyetinde bulunan fabrikanın, 1978 yılında dünyanın konusunda en iyi proje grupları ile teknik işbirliği yaparak Düzce’de kurduğu Modüler Mobilya Fabrikası’nı, Avrupa’nın en modern ve büyük tesislerinden biri olarak işletmeye açıp, 1990 yılında halka açık anonim şirket statüsüne dönüştüğünü görüyoruz.

İletişim: Acıbadem Mah. Sarayardı Cad. Fatih Sok. No:6/D Kadıköy
Tel: (0216) 327 92 92 – (0549) 549 10 81
Web: 
www.kelebekeha.com  –  Email: [email protected] 

Kelebek Mobilya Kadıköy’ün açılışına, aynı zamanda Doğtaş Mobilya markasının da sahibi olan Doğanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ile Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan da katılarak, hayırlı olsun dileklerini ilettiler…

Kelebek Mobilya’yı Kadıköy’e kazandıran Erol ve Halil Cihan Kardeşler, Kadıköy Life’a yaptıkları açıklamada; “Biz 17 yıldan beri bu sektörün içindeyiz. Halen Kelebek Mobilya’nın Marmara Bölgesi Lojistik Hizmeti’ni sağlıyoruz. En fazla talebin Kadıköy’den geldiğini gördük ve burada olmasını istedik” yorumunda bulundular…

Bu yıl 78. yılını kutlayan Kelebek Mobilya, Düzce’de bulunan modern tesislerinde en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürüyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir