Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Kitap Günleri'ndeydi
 Cenay Toprakkaya

Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Kitap Günleri’ndeydi

Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Kitap Günleri’ndeydi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi’nin tarihi Haydarpaşa Garı’nda düzenlediği 9. Kadıköy Kitap Günleri sona erdi. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği Kitap Günleri’ni, son gününde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ziyaret etti.

Kitap Günleri’ni Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu eşliğinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Akif Hamzaçebi, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile birlikte gezen Kılıçdaroğlu, etkinlik hakkında bilgi aldı. Yazarların imza masalarına uğrayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na okurların ilgisi de hayli yoğundu.

Kemal Kılıçdaroğlu

325 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ…

3 Haziran Cumartesi günü başlayan 9. Kadıköy Kitap Günleri’ni toplam 325 bin kişi ziyaret etti, 2 milyona yakın kitap satıldı. 180 yayınevi, 16 STK, 50 bireysel yazarın yer aldığı Kitap Günleri’nde birçok sanatçı ve yazar, imza günü ve söyleşi yaptı. Tarihi Haydarpaşa Garı’nda kitap ve yazarlarla buluşan okuyucular, vagonlarda kitap okumanın keyfini yaşadı, yazarların söyleşilerine katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu

İMZA MASALARINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU…

Kitap Günleri boyunca aralarında Murathan Mungan, Ahmet Ümit, Nihat Sırdar, Özgür Mumcu, Ataol Behramoğlu, Mert Fırat, Hasan Ali Toptaş, Sunay Akın, Emre Kongar, Türkan Şoray, Sunay Akın gibi pek çok yazar, şair, gazeteci, oyuncu, bilim insanı ve felsefeci İstanbullularla buluştu. Yazarların imza masalarında, saatler süren kuyruklar oluştu. Kısa Film Kolektifi’nin film gösterimlerine ve söyleşilerine de ev sahipliği yapan 9. Kadıköy Kitap Günleri boyunca özellikle çocuk ziyaretçilerin faydalı ve eğlenceli vakit geçirebileceği pek çok atölye düzenlendi.

Kemal Kılıçdaroğlu

200 BELEDİYE PERSONELİ GÖREV YAPTI…

Tümüyle Kadıköy Belediyesi olanaklarıyla gerçekleşen Kitap Günleri için 10 bin metrekarelik peronlar ve tüm trenler, Kadıköy Belediyesi tarafından temizlendi ve onarıldı. Kitap Günleri’nde elektrik, temizlik, teknik, tasarım, organizasyon, güvenlik, iletişim, sağlık, ulaşım vb. olmak üzere 200 Kadıköy Belediyesi personeli çalıştı. Her gün üç noktadan Haydarpaşa Garı’na sürekli ring seferlerinin yapıldığı Kitap Günleri’ni sadece Kadıköylüler değil, İstanbul ve çevre illerden gelen okurlar da ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu

NUHOĞLU: İNSANLAR KİTAPLARA VE HAYDARPAŞA’YA SAHİP ÇIKIYOR…

Dokuzuncusu düzenlenen Kitap Günleri’ne ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Tarihi Haydarpaşa Garı ile kitapları buluşturduk. Geçtiğimiz yıl 5 gün süren Kitap Günleri’ni 110 bin kişi ziyaret etmişti. Bu yıl 9 gün yaptık ve 325 bin kişi ziyaret etti. Bu çok güzel bir şey. Haydarpaşa kamusal bir alan ve insanlar buraya ‘burası bana ait’ duygusu ile geldi. Kamusal alanına ve kitaplara sahip çıktı. İyi bir şey yaptığınız zaman, mutlaka yerini ve karşılığını buluyor. Kitap Günleri’nin bütün organizasyonu belediye çalışanlarımız tarafından yapıldı. Özverili çalışmaları nedeniyle tüm çalışanlarımıza ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kitap Günleri’ni Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu eşliğinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Akif Hamzaçebi, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile birlikte gezdi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir