Moda'da efsanevi zirve!
 Cenay Toprakkaya

Moda’da efsanevi zirve!

Moda’da efsanevi zirve!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Kadıköy’deydi. 101 yaşındaki yazar, siyaset ve devlet adamı Cahit Kayra’yı Moda’daki evinde ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da eşlik etti. Ziyaretin ardından Kemal Kılıçdaroğlu ve Cahit Kayra, evden birlikte çıkarak gazetecilere açıklama yaptı.

“BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR GÜN”

‘Yaşayan tarih’ olarak adlandırılan; Maliye Müfettişliği, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere devlet kademelerinde birçok önemli görevde bulunan Cahit Kayra, Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine dair şunları söyledi: “Bizim için çok büyük bir gün. Sayın Kılıçdaroğlu ile böyle bir görüşme, benim için çok heyecan verici. Çok teşekkür ederim.”

“KEŞKE YAKIN TARİHİMİZİ CAHİT KAYRA’NIN GÖZÜYLE GÖREBİLSEK”

Kemal Kılıçdaroğlu da Cahit Kayra’nın maliye kökenli olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Kendisine ‘üstat’ diyoruz. Yaşayan bir tarih… Az önce kısa da olsa güzel bir görüşme yaptık, bazı anılarını dinledim. ‘1938 Kuşağı’ diye bir kitabı var. O kitabı ilk okuduğumda çok heyecanlanmıştım. Türkiye’nin yakın tarihini çok iyi bilen ve irdeleyen bir isim. Yeni kitapları var, o yeni kitaplarla da bizim düşünce dünyamızı zenginleştiriyor. Hâlâ ayakta, hâlâ bütün anılarıyla canlı… Kendisine her zaman, her ortamda saygı duyuyoruz. Keşke yakın tarihimizi onun gözüyle yeniden görebilsek, anlatabilsek ve okuyabilsek. Kendisini ziyaret ettim, lütfetti, kabul etti. Şükran borçluyum ve teşekkür ediyorum.”

KADIKÖY SOKAKLARINDA HALKI SELAMLADI…

Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası Kadıköy Belediyesi tarafından geçtiğimiz sene açılan ortak çalışma mekânı İDEA Kadıköy’ü ziyaret etti. Eylül 2017’de hizmete açılan İDEA Kadıköy’ün çalışma sistemi hakkında bilgiler alan Kılıçdaroğlu, daha sonra Kadıköy sokaklarında bir süre yürüyerek halkı selamladı.

Cahit Kayra

Kadıköy’ü tanınmış simalarından, 101 yaşındaki yazar, siyaset ve devlet adamı Cahit Kayra

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu

Bunu paylaş:
  • 98
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir