Kentsel dönüşüm binaları büyüttü, medeniyeti küçülttü!
 Kadir Toprakkaya

Kentsel dönüşüm binaları büyüttü, medeniyeti küçülttü!

Kentsel dönüşüm binaları büyüttü, medeniyeti küçülttü!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. “Kentsel dönüşüm fırtınası” ile binaların yukarılara doğru hızla büyüdüğü, buna karşılık eskilerin “medeniyet” olarak adlandırdığı ve içeriğinde pek çok değeri barındıran kavramın küçülmekte olduğu, Mart & Nisan 2018 sayımızda kapak haberimizin ana konusu oldu.

İSTANBUL, GELECEKTE KORKU VE KÂBUS ŞEHRI OLACAK!

Yapılması planlanan mega projelerin yeni nüfus anlamına geldiğini ifade eden ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’in, yeni yapılaşmalarla birlikte bir süre sonra dünyanın en büyük havalimanı olarak lanse edilen üçüncü havalimanının da yetmeyeceğini söylemesi, bu düşüncenin doğru olabileceğini kanıtlıyor. Prof. Alp, İstanbul’un gelecekte “Ekümenopolis”, yani kâbus ve korku şehri olacağını da kapak dosyamızda anlatıyor.

SELİM İLERİ, UĞUR YÜCEL, ALİ POYRAZOĞLU, ENİS FOSFOROĞLU, İZAK HASON, MİRKELAM…

Yazarlarımızdan tiyatrocularımıza, sanatçılarımızdan gayrimenkul danışmanlarına kadar alanında etkin isimler, İstanbul’un değişiminde gelinen noktayı Kadıköy Life okurları için değerlendirdi. İşte o isimlerden bazıları: Selim İleri, Uğur Yücel, Ali Poyrazoğlu, Enis Fosforoğlu, Rengin Soysal, İzak Hason, Mirkelam.

LIFE MAGAZİN YİNE DOPDOLU…

Kadıköy Life dergimizin magazin bölümü, bu sayıda da yine dopdolu olarak karşınızda. Usta magazinci Funda Erkoç’un haberlerini ilgiyle okuyacaksınız. Editörlerimizden Yiğit Uygun ise, bu kez yelken dünyasından bahsetti.

SAĞLIK, YAŞAM SAYFALARI, ÖZGÜN HABERLER, ÖZEL RÖPORTAJLAR…

Kadıköy’den Gebze’ye, Üsküdar’dan Beykoz’a, Şile’den Tuzla’ya kadar kültür-sanat etkinlikleri, sağlık haberleriyle birlikte 160 sayfalık dergi sayfalarında özgün haberler, özel röportajlar ve cemiyet haberleri de yer alıyor. Düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir?, Kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Mart & Nisan 2018 sayısı sayfalarında.

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Turkcell Dergilik, Magzter, www.b-publisher.com ile dmags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Mephisto Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri.

kentsel dönüşüm

Bunu paylaş:
  • 155
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir