Kerem Görsev Trio ile caz dolu bir gece
 Haber Merkezi

Kerem Görsev Trio ile caz dolu bir gece

Kerem Görsev Trio ile caz dolu bir gece
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gençlik Kültür Vakfı’nın öncülüğünde, Irmak Okulları Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Irmak Konserleri; Türkiye’nin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman’dan oluşan Kerem Görsev Trio projesini ağırlamaya hazırlanıyor.

Kerem Görsev Trio

Son albümü “After the Hurricane” 2018’in Mart ayında yayınlanan sanatçı, ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan bir repertuvarla sahne alarak artık her konserde bir standart haline gelen dinamik performansı ve yüksek enerjisiyle 15 Ocak Salı günü saat 20.00’de Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde müzik severlere caz dolu bir gece yaşatacak. Özgün bir eğitim veren Irmak Okulları, bu konserler vasıtasıyla 400 kişilik salonunu sanatseverlerin hizmetine sunarak, bölgede bir kültür mekanı olmayı amaçlıyor.

Biletix tarafından satışa sunulan biletlerden elde edilecek gelir, Gençlik Kültür Vakfı tarafından öğretmen adaylarına burs olarak verilecek. Konser biletleri http://www.biletix.com/etkinlik-grup/133966967/TURKIYE/tr sayfasından temin edilebilir.

KEREM GÖRSEV HAKKINDA…

1995 senesinden günümüze kadar 17 albüm kaydı yapan Kerem Görsev, trio için düzenlediği bestelerinden filarmoni orkestrası aranjmanlarına kadar akustik jazz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleri ile paylaştı. New York, St. Petersburg, Londra, Los Angeles ve İstanbul’da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria, Bishkek Jazz ve Marciac Jazz Festivali gibi prestijli sahnelerde performans veren Görsev, ülkemizde de yoğun bir konser programı dahilinde çalışmalarını sürdürmekte. Ünlü müzik televizyonu Mezzo TV kayıtları için bir performans veren Kerem Görsev Trio, uluslararası eleştirmenler tarafından da büyük beğeni kazandı ve Avrupa’da da önemli sahnelerde performans gösterdi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir