Kızılötesi ile gençlik senfonisi...
 Kadir Toprakkaya

Kızılötesi ile gençlik senfonisi…

Kızılötesi ile gençlik senfonisi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Özellikle havaların erken ısınmaya başlaması, güneşin kendini hissettirmesi ile yaz mevsimi öncesi ve yaz mevsiminde cildimizi oldukça büyük riskler bekliyor. Güney Koreli bilim adamlarının geliştirdiği cilde dost teknoloji sayesinde, ciltteki yaşlanma etkileri ötelenebilir, önlenebilir ve küçültülebilir.

CİLDİ YENİLİYOR…

Cildin yenilenmesi konusunda çalışmalarını sürdüren bilimadamlarının geliştirdiği Symphony Teknolojisi, temelini tabiattaki biyolojik yenilenmeyi uyaran kızılötesi ışınlardan alıyor. Symphony Teknolojisi, kullandığı kızılötesi ışınlarla cildin yenileyici mekanizmalarını harekete geçiriyor. Kızılötesi ışınlar, cildin derinliklerindeki protein üreteçlerini uyararak; cildin gençliğinin temelini oluşturacak kolajen, elastin, fosfolipid, hyaluronik asit gibi cildin proteinlerini üreten ve fibroblast adı verilen üreteçler uyarılarak, genç yaşlarımızdaki seviyelerde protein üretmeleri sağlanıyor. Kızılötesi ışınlarla üretilen bu genç proteinler, daha fazla nem depoluyor ve daha fazla hücre üretilmesi için kaynak oluşturuyor; ciltteki olumsuzluklar daha hızlı onarılabilir hale geliyor.

BİRÇOK ŞİKÂYET İLE MÜCADELE…

12 ay boyunca her cilde haftada bir uygulanabilen kızılötesi ışınlar sayesinde cildin elastikiyet problemleri, kırışıklıklar, cansızlık, matlık, geniş gözenek ve lekelenme şikâyetleri giderek azalıyor. Ayrıca bu şikâyetlere karşı cildin koruyucu gücü geliştiriliyor.

HER YAŞTA, HERKESE UYGULAMA…

Kızılötesi ışınlar her yaşta, herkese güvenli bir şekilde uygulanabiliyor. Uygulamanın etkinliğini artırmak için, cilde meyve asitleriyle veya mikro kristallerle hafif bir peeling işlemi yapıldıktan hemen sonra, şeffaf ve soğuk bir jel uygulanıyor ve yüz ile boyun uygulaması yaklaşık 15 dakika sürüyor. Cildin uyuyan fabrikasını harekete geçiren kızıl ışın teknolojisinin uygulanmasından hemen sonra ise cildin ihtiyaçlarını karşılayacak bol vitamin, mineral, aminoasit gibi destekleyici ürünler saf oksijen ile cildin derinliklerine yine teknoloji yardımıyla gönderiliyor.

Flavius Antiaging Merkezleri’nde uygulanmaya başlayan, ciltte acı oluşturmayan, cildin bütünlüğünü bozmayan ve son derece konforlu uygulama imkanı sunan kızılötesi teknolojisinin uygulanması sonrasında, insanların sosyal yaşamını olumsuz etkileyecek herhangi bir problem de oluşmuyor. Seanslar 1-2 haftalık aralıklarla, her gelişte  >> Peeling + Symphony Teknolojisi + Zengin Bakım << olarak seans toplamı ortalama 50 dakika sürüyor ve toplam terapi kişilerin cildinin ihtiyaçlarına bağlı değişmekle birlikte 4-8 adım olarak planlanıyor. 

Uzm. Dr. Sinan İBİŞ 

[email protected]

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir