"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Kızıltoprak Hasan Amir Sokak ve bitmeyen çalışmalar!

Yazar: Nusret Karaca

Kadıköy’ün en bilinen, hareketli sokaklarından biri Hasan Amir Sokak… Bir yanı Feneryolu, diğer yanı Zühtüpaşa Muhtarlığı alanı içinde. Ancak burada yıllardır süren altyapı sorunu hala çözülememiş durumda. Bir dönem her yağış aldığı gün sel sularına boğulan sokakta kanalizasyon çalışmaları uzun süre devam etti. Ardından tren yolu çalışmaları dönemi; su, elektrik, internet, altyapı düzenlemeleri derken asfalt yapımı, sonrasında yeni kazılar, tekrar aç-kapa…Kaldırımların durumu da aynı… Yap, kaldır, tekrar döşe! Bir de kentsel dönüşüm çalışmalarının farklı zamanlarda gerçekleşmesi…

Kurumlar altyapı çalışmalarında birbirleriyle iletişim içinde ve ortak hareket etmiş olsalar ve bir planlama yapsalar keşke! Elbette onlar işlerini yapıyor, yapacaklar, yapmalılar da! Ancak sanırız ki bir koordinasyon eksikliği var. Bu gerçekleşse, çevre halkı ve esnafı yaz aylarında toz toprak, kış aylarında çamur içinde kalmasa! Hasan Amir Sokak ‘ta Zühtüpaşa İlkokulu, Kızıltoprak Fatma Şadiye Toptani Öğretmenevi, T.C.D.D Emekliler Lokali ile birlikte birçok dükkan ve kafe bulunuyor. Esnaf ve semt sakinleri de bu durumdan olumsuz etkileniyor.

Hasan Amir Sokak
“ESNAFA DA SEMT SAKİNLERİNE DE YAZIK”

Feneryolu Mahallesi Muhtarı İbrahim Aktaş, konu ile ilgili Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Kanalizasyon sorunu, İstasyon Caddesi’nden başlayan kronik bir sorundu.Uzun süre uğraşıldı ve geçen yaz bu sorun halledildi. Diğer altyapı çalışmaları yapılmadan, bizlere önceden haber verilmesini bildirmiştik. Biz de ona göre mahalle halkını bilgilendirelim diye. Ancak şimdiye kadar kurumlardan bizlere çalışmalarla ilgi böyle bir bilgi gelmedi. Umarım yapılacak diğer çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapılır.” Kadıköylü olup, şimdilerde Bodrum’da yaşayan ve Bitez’de gayrimenkul danışmanlığı yapan, Kadıköy Kız Lisesi mezunu Aslı Uzun ise; “En son 9 yıl önce geçmiştim oradan ve yine bu şekildeydi. İnşallah biter artık, esnafa da semt sakinlerine de yazık” diye konuştu. Umarız yetkililer bunu dikkate alacaktır. Bekliyoruz… Göreceğiz!

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et