Klasik otomobilciler “Seksenler”i ziyaret etti…
 Kadir Toprakkaya

Klasik otomobilciler “Seksenler”i ziyaret etti…

Klasik otomobilciler “Seksenler”i ziyaret etti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Romantik dönem komedisinin en popüler örneği olan “Seksenler” dizisinin seti, Kadıköy merkezli İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyelerini ağırladı.

70′li ve 80′li yıllarda yollarda sıkça rastladığımız ve günümüzde klasik olarak nitelenen Chevrolet, Buick, Ford, Cadillac, Pontiac gibi otomobiller; bu yıllardaki İspanyol paça pantolonlar, sivri yakalı renkli gömlekler, leblebi tozu, şeker kız Candy, Dallas dizisi, VHS video, misket, seksek, topaç, çevirmeli telefon, siyah okul önlüğü, Adile Naşit ve Kemal Sunal gibi yaşamımızın birer parçalarıydı.

Bazen bir Yeşilçam filminde Sadri Alışık’ın taksi durağındaki sırdaşıydı 1959 Chevrolet’i, bazen ise Ayhan Işık’ın Türkan Şoray’a aşkını haykırışının şahidi Kız Kulesi manzarasında…

GÜLÜMSETEN HATIRALARIMIZI YAKALADIĞIMIZ BİR YAPIM…

Yapımcılığını Birol Güven’in, senaryosunu Murat Aras’ın, yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın üstlendiği, gülümseten hatıralarımızı yakaladığımız Seksenler dizisi, yaşamımızın her boyutundaki 30 yıllık bir değişimi başarıyla aktarıyor bizlere… Dizi, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediğini gözler önüne seriyor.

SETTE UNUTULMAZ ANLAR YAŞANDI…

Dizinin Rasim Öztekin, İlker Ayrık, Şoray Uzun, Özlem Türkad gibi oyuncularıyla bir araya gelen İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin üyeleri, sette unutulmaz anlar yaşadılar. Konuya ilişkin değerlendirme yapan usta oyuncu Rasim Öztekin, şunları söyledi:

“BU ARAÇLAR GERÇEKTEN BİRER SANAT ESERİ…”

“Üyesi olduğum İKOD’u bugün misafir etmekten tüm ekip çok mutlu olduk. Sokağımızda bu kadar klasiği bir arada görmek çok hoş oldu. Bu araçlar gerçekten birer sanat eseri ve tek tip değiller. Her noktasında ayrı bir emek var. Ben de bu estetik harikalarından birine sahibim…1963 model bir Chevrolet Impalam var ve İKOD’un aktivitelerine katılmaktan büyük keyif duyuyorum.”

“İKOD, SETE AYRI BİR RENK GETİRDİ…”

Şoray Uzun ise, İKOD’un sete ayrı bir renk getirdiğini, bugün itibarıyle İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin üyesi olduğunu, bundan sonra kulüple sık sık bir araya geleceğini kaydetti.

“BU BAŞARILI DİZİNİN SETİNDE BULUNMAK MUTLULUK VERİCİ…”

İKOD Başkanı Serkan Okay ise düşüncülerini şu şekilde ifade etti: “Seksenler dizisi, kaybettiğimiz değerleri ve gerçek samimi duyguları bize tekrar hatırlatan bir yapım… Bu araçlar da artık bir şekilde bu duyguları sembolize ediyor. Bu araçların gölgesinde bu duyguları tekrardan bizlere yansıtan bu başarılı geçmiş dönem dizisinin setinde bulunmak bizler için mutluluk verici…”

 

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir