Klasik otomobiller 30 Ağustos’ta zafer turu atacak…
 Kadir Toprakkaya

Klasik otomobiller 30 Ağustos’ta zafer turu atacak…

Klasik otomobiller 30 Ağustos’ta zafer turu atacak…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul, çok renkli ve anlamlı bir organizasyona evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yarım yüzyılı devirmiş otomobiller, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Formula 1 pistinde Türk bayrakları ile zafer turu atacaklar. İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) işbirliğinde gerçekleşecek etkinliğe 50 klasik araç katılacak.

28-30 Haziran tarihlerinde milli mücadele topraklarını klasik otomobilleriyle ziyaret eden İKOD üyeleri, mücadelenin taçlandırıldığı Afyonkarahisar Kocatepe Anıtı önünde araçlarını sergilemişler, Mustafa Kemal ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunmuşlardı.

TÜRK BAYRAKLARI İLE ZAFER TURU ATACAKLAR…

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, bu kez ise ağırlıkla 1950’li ve 1960’lı yıllara ait Chevrolet, Buick, Pontiac, Cadillac, Ford, Oldsmobile gibi markalardan oluşan 50 civarındaki klasik araç ile 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında, Formula 1 yarışları için tasarlanan 5,5 km’lik İstanbul Park pistinde Türk bayraklarıyla zafer turu atacaklar.

CUMHURİYET VE MİLLİ BAYRAMLARA VURGU…

İstanbul Ticaret Odası’nın destekleriyle gerçekleşecek etkinlikte, milli mücadelemizde birer mihenk taşı olmuş zaferlerimizin ve Cumhuriyet kazanımlarıyla elde edilmiş milli bayramlarımızın, Türk ulusu var olduğu müddetçe en coşkulu şekilde kutlanması gerekliliğine dikkat çekilecek.

FORMULA 1 YARIŞLARI YENİDEN İSTANBUL’A GELİYOR…

Etkinlik, İstanbul’un tanıtımında artık tek patron olan İTO’nun da bu misyondaki start etkinliği olacak. Organizasyonda aynı zamanda tüm dünyada yılda 3 milyar kişinin izlediği ve dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu olan Formula 1 Grand Prix yarışlarında, 2014 yılı takvimi itibarıyla Türkiye etabının İstanbul Park pistinde tekrar başlamasına vurgu yapılacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir