Klasik otomobilller Suadiye'den start aldı
 Kadir Toprakkaya

Klasik otomobiller Suadiye’den start aldı

Klasik otomobiller Suadiye’den start aldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bu yıl onuncusu düzenlenen Klasik Otomobiller P+M Turu’nda Servet Akkaynak ve Necati Telçeker ikilisi, 1962 model Volkswagen Karman Ghia otomobiliyle birinciliği elde ettiler. Aralarında Lütfü Kırdar Kongre Merkezi, Volkswagen Arena’nın da yer aldığı birçok dev projeye imza atan, Bağdat Caddesi’nin ünlü inşaat ve mühendislik şirketlerinden Pergel Grup’un çalışanları ve aileleri arasında düzenlenen bir organizasyon olan klasik otomobil rallileri, 2009 yılından bu yana yapılıyor ve büyük ilgi görüyor.

SUADİYE-GEBZE-SUADİYE 110 KİLOMETRE…

8 Nisan Pazar sabahı saat 10.00’da Hotel Suadiye önünden start alan klasik otomobiller, Gebze’ye uzanan ve geri dönüşü ile birlikte yaklaşık 110 kilometreyi bulan parkuru yaklaşık 4 saatte tamamladı. Organizasyona geçtiğimiz yıllarda sadece şirket çalışanları ve aileleriyle şirketin çözüm ortakları katılabilirken, bu yıl şirket dışından da katılım sağlandı. 110 kilometrelik oldukça zorlu parkur üzerinde, 5 adet sabit hız testi ve yol ölçümü uygulaması yapıldı.

klasik otomobiller

SKAL MARMARA KULÜBÜ DE KATILDI…

Suadiye’den start alan yarışmacılar, Gebze’de bitiş çizgisine ulaştıktan sonra piknik düzenleyerek turu değerlendirdi. Bu yılki yarışa SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Mert Okan, kulübü temsilen Yaman Besen ile birlikte co-pilot olarak katıldı ve 32 klasik otomobilin katıldığı yarışmada 10. oldu.

“P+M TEAM FELSEFESİNİN ANLAŞILDIĞINI GÖRMEK SEVİNDİRİCİ”

Organizasyon, P+M Tur kazananlarına ödüllerinin verilmesiyle son buldu. Pergel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Evman, ödül takdimi sırasında yaptığı konuşmada “P+M Tur’a bu seneki ilgi de çok büyüktü. P+M Team’in gerçek kuruluş amacı ve felsefesinin yavaş yavaş anlaşıldığını görmek sevindirici” dedi.

P+M TUR’UN BU SENEKİ ŞAMPİYONLARI…

Birincilik ödülü: 1962 model Volkswagen Karman Ghia otomobilleriyle Servet Akkaynak (pilot) ve Necati Telçeker (co-pilot)

İkincilik ödülü: 1969 model Volkswagen Karman Ghia otomobilleriyle Zeki Baştürk (pilot) ve Ebru Ertüreten (co-pilot)

Üçüncülük ödülü: 1966 model Ford Mustang otomobilleriyle Can Canberk (pilot) ve Sercan Canberk (co-pilot).

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir