Körfez ülkeleri sağlıkta ve güzellikte Türk markası tercih ediyor…
 Kadir Toprakkaya

Körfez ülkeleri sağlıkta ve güzellikte Türk markası tercih ediyor…

Körfez ülkeleri sağlıkta ve güzellikte Türk markası tercih ediyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Körfez ülkelerinin lokomotif sağlık grubu, sağlık ve güzellikteki ihtiyaçları için Türkiye’de işbirliklerine imza attı.

Dubai, Yemen ve Saudi Arabistan’ın en büyük hastane zincirine sahip olan Saudi German Hospital Group, toplam 6 dev hastane ve 2.500 yatak kapasitesi ile Cidde, Riyad, Medine, Dubai, Sanaa ve Aseer şehirlerinde hizmet veriyor. Bu grup, Flavius Sağlık Grubu ile sağlık, kozmetik, estetik, sağlıklı yaşam, bilgi ve tecrübe transferi, danışmanlık hizmetleri ve tıp turizmi gibi alanlarda 2013 Şubat ayında Flavius Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sinan İbiş ile Saudi German Hospital Dubai’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Reem Osman arasında Dubai’de işbirliği anlaşması imzalamıştı.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ…

Flavius Sağlık Grubu, Saudi German Hospital’e ait hastanelerin tıp hizmetlerinin geliştirilmesi ve tedavi edilemeyen hastalarının Türkiye’de tedavi edilmelerinin sağlanmasına yönelik olarak, bu grubu Ankara Üniversitesi ile buluşturdu. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ile Saudi German Hospital Group Yönetim Kurulu Başkanı Suudi işadamı Sobhi Batterjee arasında işbirliği konuları belirlendi ve bu çerçevede bir anlaşma imzalandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Erkan İbiş, şu an Türk tıbbının olağanüstü bilgi ve tecrübesi ile tıp alanında hemen hemen tüm ileri uygulama ve tedavileri gerçekleştiren Ankara Üniversitesi imkanlarının insanların hizmetine sunulması için bazı ülkeler ile işbirliğinin eşiğinde olduklarını, birçok ülkenin sağlıkta partnerlik anlamında Türkiye’ye ilgi gösterdiklerini, özellikle Saudi German Hospital Group’un körfezdeki birçok hastane, sağlık akademileri ile tıp alanında öğrenci ve uzman doktor alanlarında eğitim destekleri ile akademik destek vereceklerini; özellikle organ nakilleri, tıbbi onkoloji, nükleer tıp alanları başta olmak üzere ileri tıp alanlarında Körfez’den Ankara Üniversitesi Hastanelerine gelecek hastaları iyileştirmek üzere misafir edeceklerini, böylece tıp hizmetlerinin yaygınlaşması için yapılması gerekenleri her geçen gün dünyanın farklı noktalarına ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

MEDİKAL TURİZMDE YENİ STRATEJİ…

Medikal Turizm Derneği Başkanı Dr. Sinan İbiş, özellikle Körfez ülkeleri ile Afrika ülkelerinde sağlık alanında mevcut büyük eksikliklerin yanı sıra sağlık alanındaki yatırımların hızla geliştiğini son üç yıldır izlediklerini, bir anlamda özellikle Dubai ve Mekke’nin Ortadoğu’nun sağlık üssü olmaya aday olduklarını, o bölgede Türkiye olarak yapılabilecek en doğru işbirliğinin ise bilgi ve tecrübe transferinin sağlanması ile ileri tedavi gerektiren hastalıklarda ülkemize hastaların transferinin sağlanmasının yeni stratejileri olduğunu belirtti.

Özellikle Körfez’deki sağlık gruplarının da o bölgedeki hastaları öncelikle kendilerinin tedavi etmek istediklerini, tedavi edemeyecekleri hastalar için başka ülkelere transferin gündemlerinde olduğunu, kendilerinin çevre ülkeler için bir sağlık üssü olmaya çalıştıklarını, bunun da son derece yerinde bir stratejik karar olduğunu ifade eden Dr. İbiş, sonuçta tüm dünyada sağlık bilgi ve tecrübesinin paylaşımla tüm insanların hizmetine sunulabileceğini, bilgisi fazla olanın eksik olan ile paylaşması ile bunun mümkün olacağını, bunun da ülkemiz için bir iş fırsatı olabileceğini ifade etti.

Dr. İbiş, özellikle Türkiye’deki teermal komplexleri de dünya insanının ihtiyaçları doğrultusunda formatlandırarak, çeşitli ülkelere ve çeşitli gruplara götürerek, ülkemize termal anlamda hizmet alıcıları ve yatırımcıları veya potansiyel partnerleri getireceklerini; medikal turizmin sadece çeşitli ülkelerden ülkemize hasta getirmekle sınırlı olmadığını, yaşlı turizminin ülkemizde gerçekleştirilmesi konusunda da çalışmalarının sürdüğünü; medikal turizm, termal turizm ve yaşlı turizmi alanlarında da önemli işbirliklerini ülkemize taşımanın eşiğinde olduklarını ifade etti.

KÖRFEZ ÜLKELERİNİN İNSANLARINI FLAVİUS GÜZELLEŞTİRECEK…

Ayrıca kozmetoloji alanında Flavius Klinikleri ile işbirliğinin ilk olarak Dubai’de başlayacağını belirten Dubai German Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Reem Osman, Türkiye’de Flavius Grubu’nun sağlıklı yaşam, estetik ve güzellik alanındaki çalışmalarını uzun süredir takip ettiklerini, bu çalışmaların diğer gelişmiş dünya ülkelerindeki çalışmalardan çok daha profesyonel olduğunu ve bundan etkilendiklerini, bu çerçevedede kozmetolojik hizmetleri Flavius markası ile imzaladıkları işbirliği çerçevesinde Flavius’un örnek hizmetlerini önce Dubai’ye, sonrasında ise diğer Körfez ülkelerine taşıyacaklarını ifade etti. Ayrıca Flavius işbirliğindeki Türkiye’deki estetik cerrahlar, dermatologlar, medikal estetisyenler ve diğer sektör aktörlerinin de Körfez ülkelerindeki hizmet gelişiminde rol sahibi olacaklarını ifaede etti.

Flavius Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Medikal Turizm Derneği Başkanı olan Uzm. Dr. Sinan İbiş, Körfez ülkelerindeki yaşlıların Türkiye’de aktif ve mutlu yaşamlarını sürmeleri, bakımlarının sağlanması konularında yatırım ve işbirliği konularını Saudi German Hospital Group ile görüştüklerini, bunun yanı sıra bu grup ile Flavius Grubu’nun Türkiye’de farklı konularda da görüştüklerini, önümüzdeki takvimde bu konudaki adımların da gerçekleşebilir olduğunu belirtti.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir