Künefenin kralı Serkan Kara, Nusr-Et'e meydan okudu
 Haber Merkezi

Künefenin “kralı” Serkan Kara, Nusr-Et’e meydan okudu

Künefenin “kralı” Serkan Kara, Nusr-Et’e meydan okudu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türk damak tadının olmazsa olmazlarından künefenin hatırı sayılır ustalarından Serkan Kara; “Künefeyi hissederek hazırlamak gerekiyor. Benim için bir sanat eserinin kendisidir” diyerek, lezzetli tatlıyı havada üç takla attırarak tepsisiyle servisini yaptı. Fenomen Nusr-Et’e meydan okuyan Kara; “Tuz dökmek marifet değil, yapılması zor olanı yapmak değerlisi değil midir” dedi.

Hatay Kral Künefe’nin sahibi Serkan Kara, bir sonraki sunumunun da “künefeyi basketbol topu gibi arkasından takla attırarak tepsiye atmak” olacağını, lezzetin malzemesinden pişirilmesine ve servis aşamasına kadar tüm yönleriyle en iyisi olduğu iddiasını sürdüreceğini belirtti.

Nusr-et

MALZEMESİ YÖRESİNDEN GELMEK ZORUNDA…

Kadıköy ve Maltepe’de şubeleri bulunan Serkan Kara, sözlerine şöyle devam etti: “Orijinal tariflere sadık kalarak yöresinden getirttiğimiz ürünler ile üretim yapmaktayız. Künefenin peynirini Hatay’dan, katmerin fıstığını Gaziantep’ten getirtiyoruz. Bu, orijinal lezzet için böyle olmak zorunda. Özbek mantısında satır et kullanıyoruz. Sunumumuzu da ayrı önemsiyoruz, göz zevkine hitap etmeli ki mutluluğu tam olsun. Bizim için sunum da lezzet kadar önemli. Daha da önemli olanı ise, koşulsuz müşteri memnuniyeti. Herkes bir şekilde künefe yiyebilir ama, ‘künefenin kralı’ gerçek lezzet için bambaşka…”

kral hatay künefe

Nusr-et

Nusr-et

Fenomen Nusr-Et’e meydan okuyan Kral Hatay Künefe’nin sahibi Serkan Kara; “Tuz dökmek marifet değil, yapılması zor olanı yapmak değerlisi değil midir” dedi…

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Künefenin “kralı” Serkan Kara, Nusr-Et’e meydan okudu

 1. Serkan Coşkun Mayıs 24, 2017 at 7:14 pm

  önce özbek mantisi ardından kunefesini yedim. muhteşem bir lezzeti var. gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir