Kuzey Koleji'nden büyük başarı
 Nusret Karaca

Kuzey Koleji’nden büyük başarı

Kuzey Koleji’nden büyük başarı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Eğitim kurumlarımızın öğretimin yanında sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler içinde yer alması, gençlerimizi dört duvarla sınırlı olmayan bir eğitim ve öğretim sistemi içine sokmaları ne güzel… Ders bilgilerinin yanı sıra çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerinin ortaya çıkması, kendilerini ifade etmelerine olanak sağlanması, onların ruh ve beden sağlıkları açısından büyük önem taşıyor.

Onun için bu konularda bir eğitimci-yazar olarak elimden geldiği kadar destek olmaya çalışmışımdır. Gazete ve dergilerdeki dostlarımızla birlikte elbette… Elimizden ne geldiyse, hangi kurum olursa olsun, onların başarıları bizleri hep mutlu etmiştir. İşte bir sevindirici haber daha, aldığımız bu haber yine yakınlardan…

Kuzey Koleji

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA KATILMAYA HAK KAZANDILAR…

İstanbul Liselerarası Genç Kızlar Basketbol Şampiyonası’nda mücadele eden Kuzey Koleji öğrencileri, İstanbul 3.’sü olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Bu sezon kurulan ve ilk yılında derece elde edip Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Kuzey Koleji’nde takım, Türkiye Basketbol Federasyonu’na bağlı resmi liglerde de başarılı bir şekilde mücadele eden Ataşehir Koleji Spor Kulübü’nün sporcularından oluşuyor. Kuzey Koleji‘nin kurucuları Ömer Şahan, Ersin Eser ve aynı zamanda Ataşehir Koleji’nin de kuruculuğunu yapan Eyüp Pişkin, okulda gösterilen kaliteli eğitimin yanında spora da vermiş oldukları önem ve destekle başarılara imza atmaya devam ediyorlar.

ömer şahan

ÖMER ŞAHAN: HER ALANDA OKULUMUZU EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİYORUZ…

Kuzey Koleji Kurucusu Ömer Şahan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Üst düzey kaliteli eğitim anlayışımızı diğer faaliyetlerimizde de sürdürmek amacındayız. Kültür-sanat, spor ve sosyal sorumluluk alanlarında okulumuzu en iyi şekilde temsil ediyoruz. Son olarak Kız Basketbol Takımımız, İstanbul üçüncüsü olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Kuzey Koleji olarak oradan da iyi bir dereceyle döneceğimize inanıyorum. Bu başarıda emeği olan başta sporcularımız olmak üzere, teknik ekibimiz ve okul yönetimimize teşekkür ederim” diye konuştu.

KEREM AŞICI: HEDEFİMİZ DAİMA MADALYA VE KUPA…

Kurumun basketbol takımının antrenörlüğünü yapan Kerem Aşıcı ise şunları ifade etti: “Öncelikle Kuzey Koleji’nin çok değerli kurucularına teşekkür ederiz. Bizlere vermiş oldukları imkanlar neticesinde İstanbul 3.’lüğü derecesini ilk yılımızda kuruma kazandırmış olduk. Bundan sonraki yıllarda da her zaman hedefimiz madalya ve kupalar olacaktır. 10-13 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası elemelerinde İstanbul’umuzu ve Ataşehir ilçesini en güzel şekilde temsil etmek istiyoruz. Hedefimiz, buradan sonra Türkiye Finalleri’nde iyi bir derece yapmak. Bu süreçte yanımızda olan Okul Müdürümüz Sayın Meral Poyraz’a, eğitimde sporcularımıza değerli bilgilerini aktaran öğretmenlerimize, bize her zaman destek olan okul öğrencileri ve personeline, sporcu kızlarım ve kendi adıma teşekkür ederim. Böyle bir aile içi ortamda olmaktan çok mutluyuz.”

NİCE BAŞARILARA…

Kuzey Koleji’nin Kız Basketbol Takımı; Nazlı Şavlak, Cemre Yılmaz, Sanem Uzun, İlayda Yetiş, Neriman Uçan, Melis Ünlü, Dilara Göçmen ve Ece Naz Olcay’dan oluşuyor. Ne diyelim; gurur verici, mutlu edici nice başarılara… Güzel, yüzümüzde tebessüm yaratan haberlere öyle ihtiyacımız var ki. Gençlerimiz ve onlara destek veren her kişi ve kurum takdiri, alkışı hak ediyor. Nice başarılara…

Bunu paylaş:
  • 47
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir