Kuzguncuk Sanat, dünyaca ünlü Arjantinli sanatçıları ağırladı
 Reha Kadak

Kuzguncuk Sanat, dünyaca ünlü Arjantinli sanatçıları ağırladı

Kuzguncuk Sanat, dünyaca ünlü Arjantinli sanatçıları ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Her ay farklı sanat etkinlikleri ve konuklarıyla Kuzguncuk’ta bir sanat merkezi haline gelen Kuzguncuk Sanat, dünyaca ünlü iki Arjantinli sanatçıyı ağırladı. Türkiye’de tango müziğinin sevilmesinde oldukça etkili iki ismin Kuzguncuk Sanat’taki sahnesi hayli keyifli geçti.

Dünyaca tanınmış Arjantinli bandoneon sanatçısı Gustavo Battistessa ve ünlü gitarist Ricardo Mayona, uzun zamandır birlikte sahne aldıkları İlhan Çınar ve Ali Öztürk ile Kuzguncuk Sanat’ta sahne aldılar. Ünlü isimler, “Buenos Aires’ten Kuzguncuk’a Bir Tango Yolculuğu” konseriyle İstanbullu müzikseverlerle buluştular ve herkese keyifli bir gece yaşattılar. Dinleyenleri kendilerine hayran bırakan bir konsere imza atan sanatçılar, Kuzguncuk Sanat’tan ve gördükleri ilgiden memnun kaldılar.

Kuzguncuk Sanat

ARJANTİN TANGO, MİLONGA VE VALSLERİNİN EN SEÇKİN ÖRNEKLERİ…

Kemanda İlhan Çınar, gitarda Ali Öztürk ve Ricardo Moyano, bandaneonda Gustavo Battistessa ile kurdukları Sanart Tango Ensemble grubu ile konserlerine devam eden isimler, tango müziğini Türkiye’de canlı olarak icra eden çok az sayıdaki gruplardan biri olarak biliniyor. Grup, tango müziği ve dansı konusundaki geniş bilgi birikimi, tangonun armonik ve ritmik yapısına, stiline ve müzikal özelliklerine sadık kalarak ve geleneksel çalgıları kullanarak icra ettiği müziğiyle dikkat çekiyor. Arjantinli ve Türk müzisyenlerden kurulu topluluk; Arjantin tango, milonga ve valslerinin en seçkin örneklerini seslendirdikleri repertuvarlarıyla yoğun ilgi görüyor.

FARKLI DENEYİMLERİ SAHNESİNE TAŞIYOR…

Konser, etkinlik, çocuk ve yetişkin tiyatro oyunlarına devam eden Kuzguncuk Sanat ise, farklı deneyimleri sahnesine taşımaya devam ediyor. Kuzguncuk Sanat, Ocak ayında Gözde Öney’den Mahmut Çınar’a, Esen Yayla’ya farklı müzik tarzlarını ortaya koyan isimleri ağırladı. Ocak ayının son etkinliği olarak “Buenos Aires’ten Kuzguncuk’a Bir Tango Yolculuğu” konseriyle İstanbullu sanat ve müzik meraklılarıyla buluşan sanat evi, yeni tiyatro oyunu “Ödül” için çalışmalarını sürdürüyor.

Bunu paylaş:
  • 16
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir