Lefter Küçükandonyadis mezarı başında anıldı…
 Kadir Toprakkaya

Lefter Küçükandonyadis mezarı başında anıldı…

Lefter Küçükandonyadis mezarı başında anıldı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Geçtiğimiz yıl 13 Ocak 2012 tarihinde ebediyete uğurladığımız, Fenerbahçe Camiası ile birlikte Türk Sporu’nun efsane isimlerinden Lefter Küçükandonyadis, ölüm yıldönümünde bir dizi etkinlikle anıldı. Büyükada’da gerçekleşen anma törenine, Adalar halkı ile Fenerfbahçe çevrelerinden yoğun bir katılım oldu.

Lefter Küçükandonyadis’in ailesi, Adalar Vakfı, Adalar Belediyesi ve 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Derneği’nin (1907 ÜNİFEB) katkılarıyla hazırlanan anma programı; saat 11.00’de Aya Dimitri Kilisesi’nde düzenlenen dini törenle başladı. Aya Dimitri Kilisesi’ndeki törenin ardından, Lefter Küçükandonyadis mezarı başında anıldı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Genel Sekreter Talat Yılmaz, Asbaşkanlardan İsfendiyar Zülfikari, Eski Asbaşkanlardan Ali Koç, Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu ile çok sayıda taraftar ve Lefter Küçükandonyadis ailesinin de katıldığı törende, “Lefter Sergisi” de gezildi. Panayiya Kilisesi Lokali’nde yapılan kahve ikramının ardından, Büyükada Anadolu Kulübü’nde gerçekleştirilen belgesel gösterimiyle tören sona erdi.

Saygı ve minnetle anıyoruz…

Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, yaptığı konuşmada; “Büyük bir değer olan Lefter Küçükandonyadis’in aramızdan ayrılışının birinci yıldönümü… Kendisini saygı ve minnetle anıyoruz. Türk futboluna yapmış olduğunu katkılardan da öte önemli bir insandı. Hepimizin örnek aldığı biri… Herkes onu Fenerbahçe ile özdeşleştirdi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ve yöneticiler de, bugün burada bizleri yalnız bırakmadılar. Bundan sonra da Lefter’i örnek almaya devam edeceğiz. Herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe onun hayatının bir parçası idi…

Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu’nun ardından söz alan Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz ise, efsane Lefter Küçükandonyadis’in Türk futboluna mal olmuş bir insan olduğunu, bundan sonraki süreçte Lefter gibi isimlerin Türk futbolunun daha da ileriye gitmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Anadolu Kulübü’nde gerçekleştirilen belgesel gösterimi öncesinde FB TV’ye konuşan Lefter Küçükandonyadis’in torunu Özlem Katmer, duygularını şu şekilde ifade etti:

“Öncelikle bizi yalnız bırakmayan Başkanımız Aziz Yıldırım’a, yöneticilerimize ve herkese teşekkür ederim. Çok güzel bir etkinlik oldu. Son dönemlerinde özellikle de maçlarda heyecanlanırdı. Fenerbahçe’yle son zamanlarına kadar iç içe yaşadı. Fenerbahçe onun hayatının bir parçası idi. Kendisini göremeyen genç arkadaşlar da ona sevgiyle bağlıydı…”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir