Levent Gökmen Demirciler'den Zemheride Aşk
 Kadir Toprakkaya

Levent Gökmen Demirciler’den “Zemheride Aşk”

Levent Gökmen Demirciler’den “Zemheride Aşk”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gazeteci-yazar Levent Gökmen Demirciler’in ikinci kitabı yayımlandı. Anneannesi Behice’nin yaşamından esinlenerek kaleme aldığı ve “Zemheride Aşk” adını verdiği romanında Demirciler, bazen acıların insanları nasıl büyüttüğünden örnekler veriyor.

SAVAŞIN SAVURDUĞU BİR AİLE…
Levent Gökmen

Varlıklı bir aileden gelen Behice’nin yaşadıklarına odaklanarak, savaşın savurduğu bir ailenin yürek burkan öyküsünü kendine has üslubuyla anlatan Levent Gökmen Demirciler, bebeğini ve eşini yalnız bırakıp cepheye giden bir askerin yaşadığı ikilemleri, bebeğiyle yalnız kalan genç bir annenin duygularını ve yaşadıklarını kağıda dökmeyi başarmış.

İLK ROMAN DENEMESİ…

15 yılı Ekonomist Dergisi’nde, 5 yılı Hürriyet Gazetesi’nde olmak üzere 20 yıldan bu yana gazetecilik yapan Levent Gökmen Demirciler, “Dadın Kadar Konuş” adlı ilk kitabında “Anne babalar iyi, sevgi dolu bir dadıyı nasıl bulacaklar?” sorusunun yanıtını arıyordu. “Zemheride Aşk” ise yazarın ilk roman denemesi.

ARKA KAPAKTAN…

“Çoğu zaman acıları büyütür insanları; kimi çok iyi bir ailede dünyaya gelir gelmesine, ailelerinin serveti onların mutlu olmasına yetmez, bazıları daha çocuk yaşta ebeveynlerini teker teker kaybedip bir başına kimsesiz kalarak verir hayat sınavını. Tıpkı savaşın hakim olduğu bir dünyada bir başına kalakalan Behice’ye olduğu gibi. Bir de kahya ile evlilik yapmaya zorlandı mı alt üst olur yeniden bir türlü kurulamayan dengeler…. Vatanını savunmak uğruna minik yavrusunu ve körpe eşini geride bırakıp uzak diyarlara giden, acımasız savaşta geçmişini yitiren bir asker kendine nasıl yeni bir hayat kurabilir? Ailesinin kim olduğunu, geride bıraktıklarını hiç hatırlayamamak, nereden geldiğini, nereye gideceğini bilememek…”

LEVENT GÖKMEN DEMİRCİLER HAKKINDA…

20 yıldan bu yana gazetecilik yapan Levent Gökmen Demirciler, Sinop’ta doğdu. İstanbul’da yaşayan Gökmen, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 2000 yılında mezun oldu. İngilizce bilen, fotoğraf tutkunu olan Levent Gökmen Demirciler (Instagram: gokmenlevent), kendisi gibi gazeteci olan Sümer Demirciler ile evli. Çiftin, Ela ve Nil adında iki kız çocuğu bulunuyor.

Bunu paylaş:
  • 18
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir